Štědrovečerní brutalita městské policie: Strážník postřelil psa, neposkytl pomoc a odjel | Reflex.cz
nahoru

Štědrovečerní brutalita městské policie: Strážník postřelil psa, neposkytl pomoc a odjel

Martin Bartkovský27. prosince 2016 • 13:05
Štědrovečerní brutalita městské policie: Strážník postřelil psa, neposkytl pomoc a odjel
foto: Profimedia/Facebook.com

O děsivou zkušenost se strážníky městské policie se na Facebooku podělila organizace Psí život, která se zaměřuje na pomoc zvířatům, jež patří lidem bez domova. Při štědrovečerní kontrole blíže nespecifikovaného squatu v Praze postřelil jeden ze strážníků psa Chillyho. Zvíře patřilo mladému páru bezdomovců a při příchodu strážníků údajně štěkalo. Pes byl až po několika hodinách za pomoci sousedů převezen k veterináři a nyní je v kritickém stavu.

Strážníci prováděli kontrolu ve dvě hodiny v noci, a to v místě, kam už údajně roky na kontroly chodí. Pes bezdomoveckého páru, který squat obývá, prý není agresívní, nicméně na příchod městské policie reagoval štěkotem. Krátce poté vytáhl jeden ze strážníků zbraň a na psa vystřelil. Střela zasáhla Chillyho zepředu do hrudníku, vyletěla z boku a pak se zaryla do stehna zadní nohy. Na místo byla kvůli střelbě následně povolána i státní policie, jež vše dvě hodiny sepisovala, a probíhalo šetření. 

Žena umístila fotopast do krmítka a čekala. Fotografie opeřenců jsou kouzelné

Policisté po dvou hodinách z místa odjeli, jeden ze strážníků zkusil kontaktovat útulek městské policie v Troji, ale bylo mu řečeno, že pokud jde o zvířata patřící bezdomovcům, mají si to majitelé vyřešit sami. Ti s pomocí sousedů z vedlejšího domu odvezli psa k veterináři, a tím mu zachránili život. Vyšetření ukázalo, že střela naštěstí minula srdce, ale kromě jiného zasáhla plíce, došlo k pneumotoraxu a hrudní dutina se začala plnit vzduchem. Po komplikovaném zákroku je pes hospitalizovaný a je v umělém spánku.

Veterinář, který zastřelil desítky zvířat, se zabil při jejich lovu

Nákladnou operaci, která vyjde na 20 000–30 000 korun, se rozhodla uhradit organizace Psí život. „Nevíme samozřejmě, co přesně se na místě kontroly stalo, a je možné, že strážník byl psem třeba napaden a měl zákonný důvod vystřelit… Co však víme jistě, že ublížit psovi a neposkytnout mu pak žádnou pomoc, i když k tomu jsou všechny dostupné prostředky, je neomluvitelné! Ale že by byl Chilly nějaký agresor, to se nám moc nezdá – když nás, cizí lidi, viděl poprvé, hned si šel pro pohlazení a olizoval nás, a to dokonce i přes velmi bolestivé zranění,“ píší na svém Facebooku.

Případní dárci se mohou do sbírky zapojit zde

Rybář, který loví v největších hlubinách moří, představil své šílené úlovky
Fantastická zvířata v reálu: Vědci pojmenovali pavouka podle postavy z Harryho Pottera

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější