nahoru

Policie zadržela podezřelého ze sobotních výhrůžek bombou v Praze

ČTK 11. prosince 2016 • 15:00
Policie. Ilustrační snímek.
Policie. Ilustrační snímek.
• foto: 
ČTK

Policie v noci na dnešek zadržela devětatřicetiletého muže podezřelého ze sedmi sobotních výhrůžek bombou v Praze. Oznámil uložení bomb v nemocnicích i na hlavním nádraží. Při zadržení byl muž opilý, bombou hrozil už dřív. Na webu to dnes oznámil mluvčí pražské police Jan Daněk.

Muž výhrůžky volal na tísňovou telefonní linku 158. "Policisté k těmto výhrůžkám museli přijmout adekvátní opatření a provést prohlídky těchto objektů. Například hlavní nádraží museli celé evakuovat, nechat omezit železniční dopravu i metro. Celá tato událost znepříjemnila život několika tisícům cestujících," uvedl mluvčí.

 

Policisté muže podezřelého z výhrůžek zadrželi v ulici Na Příkopě v centru hlavního města. Podezřelý je ze šíření poplašné zprávy, za které pachatelům hrozí vězení. "Úkony trestního řízení s ním budou kriminalisté provádět až během dnešního dne po jeho vystřízlivění. Po zadržení totiž nadýchal více než dvě promile alkoholu," podotkl Daněk.

 

Muž byl podle Daňka v minulosti třináctkrát soudně trestaný, mimo jiné také za šíření poplašné zprávy a vydírání, za což byl loni odsouzen k deseti měsícům nepodmíněně. V listopadu roku 2014 totiž během jednoho dne třikrát oznámil uložení bomby na Letišti Václava Havla Praha. Požadoval hodinky za 20.000 korun a hrozil, že jinak bombu odpálí. I tehdy ho policie zadržela ještě téhož dne.

ČTK


Diskuse ke článku