Proč nefungoval Google? Jednalo se o úspěšný hackerský útok? | Reflex.cz
nahoru

Proč nefungoval Google? Jednalo se o úspěšný hackerský útok?

Jakub Čížek23. listopadu 2016 • 13:45
Proč nefungoval Google? Jednalo se o úspěšný hackerský útok?
foto: archiv

Včerejší večerní výpadek služeb Googlu, který postihl přinejmenším Česko a Slovensko, v plné síle připomněl křehkost internetu a jednu ze slabin napojení do jednoho ekosystému.

Jelikož se na zhruba dvě hodiny mezi 19:15 a 21:15 odmlčely prakticky všechny služby Googlu, nebyl dostupný nejen vyhledávač, YouTube nebo Gmail, ale také Google Docs/Drive, Apps a další infrastrukturní služby včetně Google Public DNS, kterou mnozí používají i na svých routerech, a tak jim přestal fungovat přístup do celého internetu.

Protože se výpadek týkal výhradně evropského regionu, pomoci mohlo třeba přemostění spojení skrze VPN a s postupným připojováním služeb Googlu zpět do internetu i volba odlišného DNS.

VYJÁDŘENÍ GOOGLE SI PŘEČTĚTE NA WEBU ŽIVĚ.CZ >>>

Všechno podstatné už bylo nalezeno, YouTubeři bez práce a Seznam na koni. Internet si…
Konec světa? Třetí světová? Aneb když nejde Google...
Jiří X. Doležal 22. listopadu 2016 • 20:54

Konec světa? Třetí světová? Aneb když nejde Google...

Jakub ČížekVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
23,140
29,280
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější