Hledání záhadného nacistického vlaku začne v Polsku 16. srpna | Reflex.cz
nahoru

Hledání záhadného nacistického vlaku začne v Polsku 16. srpna

ČTK4. srpna 2016 • 16:35
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
businessinsider.com

Pátrání po tajemném vlaku, který je údajně plný nacisty ukořistěného zlata, začne u polském města Walbrzych nedaleko hranic s Českem 16. srpna. Na internetu to dnes oznámili hledači pokladů Piotr Koper a Andreas Richter. Zpráva o nalezení "zlatého vlaku" z dob druhé světové války loni vyvolal v Polsku i v zahraničí senzaci.

Kromě termínu počátku výkopových prací Koper a Richter na internetu zveřejnili také předběžný plán postupu při hledání vlaku. Práce začnou na 65. kilometru železniční tratě mezi Vratislaví a Walbrzychem.

Vlak údajně naložený drahocenným nákladem prý koncem druhé světové války vyvezli nacisté z tehdy německé Vratislavi a na útěku před Rudou armádou ho prý ukryli v podzemním tunelu u Walbrzychu.

V Polsku prý nalezli místní „štěchovický poklad“ – vlak plný zlata

Po záhadě během uplynulých 70 let pátraly tajné služby Spojených států, do pátrání se zapojili i Rusové a Poláci, ale bezvýsledně. Hledači - Polák Koper a Němec Richter - se ale domnívají, že oni na rozdíl od svých předchůdců uspěli.

K probuzení "zlaté horečky" v okolí Walbrzychu přispěl i šéf polských památkářů, náměstek ministra kultury Piotr Žuchowski, který se na konci loňského srpna nechal slyšet, že si je "jistý z 99 procent, že vlak existuje". Avšak podle některých odborníků jde jen o legendu, která se drží při životě už desítky let.

Polsko se nevzdává! Pátrání po tajemném zlatém vlaku pokračuje

ČTK


Klíčová slova: Polsko, nacismus, poklad, vlakDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,410
28,640
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější