Ukrajinci vytvářejí obdobu módního Pokémona Go, bude lovit ruské vojáky a teroristy | Reflex.cz
nahoru

Ukrajinci vytvářejí obdobu módního Pokémona Go, bude lovit ruské vojáky a teroristy

Daniel Baret26. července 2016 • 15:00
Ukrajinci vytvářejí obdobu módního Pokémona Go, bude lovit ruské vojáky a teroristy
foto: Profimedia.cz

Mobilní aplikace a videohra Pokénom Go je celosvětovým hitem letošního léta. Na Ukrajině ale vzniká její neobvyklá obdoba – prý umožní identifikaci proruských on-line zrádců, teroristů, zahraničních žoldáků a válečných zločinců ruské armády, kteří působí na Krymu a Donbasu. Tedy území, jež Kyjev nadále považuje za své, i když je okupuje Moskva či proruští povstalci.

Aplikaci vyvíjí server Mirotvorec, který se dlouhodobě věnuje „odhalování“ všeho proruského, co se na rozbouřené Ukrajině objeví. Nový produkt má pomáhat především pracovníkům ukrajinských tajných služeb, ministerstvu vnitra, armádě, pohraničníkům, ale také bankám a dalším veřejným institucím, které bojují proti ruské agresi na Ukrajině.

Vývoj podle webu Mirotvorec pokračuje v utajení a jeho autorem je významný ukrajinský počítačový odborník, jehož jméno ale nebylo zveřejněno.

Český dorost málo souloží. Buď je vysílen sledováním „péčka“ nebo hledáním Pokémonů

Tomu, že by se nemuselo jednat o nereálnou záležitost, nasvědčuje i to, že protiruský web Mirotvorec má velmi úzké vazby na ukrajinskou vládu a armádu. Disponuje proto informacemi z nejvyšších míst.

Web už například zveřejnil osobní data několika tisíc zahraničních novinářů, kteří údajně zastávají proruské postoje, když popisují konflikt na východní Ukrajině. Mirotvorec je označil za „spolupracovníky teroristů“.

Ruská cenzura varovala před hrou Pokémon GO: Lidé, buďte bdělí!

Kritici zmiňovaného webu ale tvrdí, že dva ukrajinští úředníci, podezřelí z údajné spolupráce s Ruskem, byli zabiti poté, co se na internetu objevily jejich osobní údaje, včetně adres.

Nové herní šílenství: Vzniká fenomén hry Pokémon Go
Pokémonové šílenství neutichá: Novozélanďan skončil kvůli hře v práci, Američané při…

Daniel Baret


Klíčová slova: Pokémon, Ukrajina, Rusko, terorismusDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější