Po atentátu v Kábulu je nejméně 20 mrtvých a 160 zraněných | Reflex.cz
nahoru

Po atentátu v Kábulu je nejméně 20 mrtvých a 160 zraněných

ČTK23. července 2016 • 14:37
Demonstranti drží vlajku s národními barvami
Demonstranti drží vlajku s národními barvami
• foto: 
ČTK

Nejméně 20 mrtvých a 160 zraněných si dnes v Kábulu vyžádal útok sebevražedného atentátníka na pokojnou demonstraci menšinových Hazárů. Agentuře AFP to sdělil mluvčí ministerstva zdravotnictví s tím, že jde o první hlášení z nemocnic a že počty obětí se mohou ještě změnit.

Podle předchozí bilance zabil sebevražedný atentátník nejméně deset lidí a desítky dalších zranil. Hovořilo se také o "padesáti mrtvých a zraněných" z řad několika tisíc demonstrantů, kteří protestovali proti plánované trase vedení vysokého napětí.

Afghánistán je dlouhodobě terčem teroristických útoků. Při sebevražedném atentátu v Kábulu zemřelo letos 30. června nejméně 27 osob, dalších asi 40 utrpělo zranění.

ČTK


Klíčová slova: afganistán, útoky, sebevražda


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
23,140
29,280
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější