Pěvecká legenda Karel Gott slaví 77. narozeniny | Reflex.cz
nahoru

Pěvecká legenda Karel Gott slaví 77. narozeniny

Tereza Stonišová14. července 2016 • 13:30
Pěvecká legenda Karel Gott slaví 77. narozeniny
foto: ČTK

Málokdo z české showbyznysové scény má tak barvitý příběh jako Karel Gott. Amatérský malíř, který se na české špičce drží doslova desetiletí, slaví dnes 77. narozeniny. Bezmála půl století účinkování na české i německé scéně vneslo Karlu Gottovi 40 Zlatých slavíků. Toho posledního si zpěvák převzal v době, kdy mu byla diagnostikována rakovina mízních uzlin. Tu však naštěstí porazil.

V dnešním rozhovoru pro iDnes.cz navíc Karel Gott uvedl, že věří, že bude znovu koncertovat. Rakovina mízních uzlin jej sice na delší čas pěvecky vyřadila, a zpěvák se i nechal slyšet, že teď na zpěv nemá pomyšlení. To se však nyní změnilo, s porážkou rakoviny se mu zjevně vrací životní síla.

Na svém profilu na sociální síti Facebook Gott pravidelně informuje své fanoušky o svém zdravotním stavu. A z posledních zpráv to vypadá více než pozitivně:

Karel Gott se narodil 14. Července roku 1939, je rodákem z Plzně. Na československé scéně působil od druhé poloviny 50. let minulého století. Kromě své pěvecké kariéry je také amatérským malířem.

 

Tereza Stonišová
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější