nahoru

Pěvecká legenda Karel Gott slaví 77. narozeniny

Tereza Stonišová 14. července 2016 • 13:30
Pěvecká legenda Karel Gott slaví 77. narozeniny
foto: ČTK

Málokdo z české showbyznysové scény má tak barvitý příběh jako Karel Gott. Amatérský malíř, který se na české špičce drží doslova desetiletí, slaví dnes 77. narozeniny. Bezmála půl století účinkování na české i německé scéně vneslo Karlu Gottovi 40 Zlatých slavíků. Toho posledního si zpěvák převzal v době, kdy mu byla diagnostikována rakovina mízních uzlin. Tu však naštěstí porazil.

V dnešním rozhovoru pro iDnes.cz navíc Karel Gott uvedl, že věří, že bude znovu koncertovat. Rakovina mízních uzlin jej sice na delší čas pěvecky vyřadila, a zpěvák se i nechal slyšet, že teď na zpěv nemá pomyšlení. To se však nyní změnilo, s porážkou rakoviny se mu zjevně vrací životní síla.

Na svém profilu na sociální síti Facebook Gott pravidelně informuje své fanoušky o svém zdravotním stavu. A z posledních zpráv to vypadá více než pozitivně:

Karel Gott se narodil 14. Července roku 1939, je rodákem z Plzně. Na československé scéně působil od druhé poloviny 50. let minulého století. Kromě své pěvecké kariéry je také amatérským malířem.

Tereza Stonišová
Diskuse ke článku