Letadlo zřícené u Egypta vybuchlo, naznačují pozůstatky | Reflex.cz
nahoru

Egypt: Pozůstatky ze zříceného letadla naznačují výbuch na palubě. Nebo ne?

ČTK24. května 2016 • 11:30
Trosky zříceného letadla.
Trosky zříceného letadla.
• foto: 
Profimedia.cz

Zkoumání pozůstatků osob, jež minulý čtvrtek zahynuly při pádu egyptského letounu, ukazuje, že na palubě stroje nastala nejspíš exploze. Agentuře AP to pod podmínkou zachování anonymity řekl jeden z egyptských vyšetřovatelů. Jeho šéf to však veřejně popírá.

Agentura Reuters píše, že vyšetřovatelé podle jejích zdrojů zatím nenašli stopy výbušniny. Na palubě airbusu společnosti Egyptair bylo v době jeho pádu do Středozemního moře 66 lidí, všichni zahynuli.

Čidla na palubě egyptského letadla hlásila před zřícením kouř

Vysoce postavený forenzní vyšetřovatel podle AP osobně ohledával pozůstatky v márnici v Káhiře. Všech 80 kusů těl, které se podařilo nalézt a dopravit do márnice, je podle něj velice malých. "Není tu jediná celá část těla, jako například hlava nebo paže," řekl. Logickým vysvětlením podle něj je, že na palubě došlo k výbuchu.

Ale jeho nadřízený takové závěry popírá: "Cokoli zveřejněné na toto téma jsou zcela mylné a bezvýznamné domněnky, které nepocházejí z forenzního úřadu," citovala egyptská státní agentura MENA šéfa této organizace Hišáma Abdalhamída.

O příčině havárie Airbusu A320 mířícího z Paříže do Káhiry se dosud jen spekulovalo, ve hře byla technická závada, chyba či úmysl pilota i teroristický útok. Trup letounu a takzvané černé skříňky se záznamy o letu dosud nebyly nalezeny. V moři po nich pátrá mimo jiné egyptská ponorka a francouzská hlídková loď.

Egyptská armáda našla trosky zříceného letadla i věci cestujících

ČTK


Klíčová slova: Egypt, letadlo



Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější