nahoru

U kanceláře Merkelové na severu Německa se našla prasečí hlava

ČTK15. května 2016 • 16:00
Prasečí hlava - ilustrační snímek
Prasečí hlava - ilustrační snímek
• foto: 
Stanislav Krupař

Nedaleko kanceláře volebního obvodu kancléřky Angely Merkelové v severoněmeckém Stralsundu se dnes ráno našla prasečí hlava s hanlivým nápisem. Uvedla to tamní policie. Zabité prase už se přitom našlo i v únoru na místě budoucí mešity v saském Lipsku. Islám považuje prasata za nečistá zvířata a zapovídá jejich konzumaci.

Zvířecí hlavu našla dnes brzy ráno policie během své hlídky. Co přesně na ní bylo napsáno, ale odmítla sdělit. Urážka byla prý namířená proti kancléřce Merkelové. Policisté už zahájili vyšetřování kvůli urážce předsedkyně vlády, ale i kvůli porušení zákona o odstraňování zvířecích těl.

Merkelová do Spolkového sněmu kandiduje od roku 1990 za volební obvod ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko. V Berlíně tak jako poslankyně od té doby zatupovala například právě Stralsund, Greifswald či ostrov Rujánu.

Na konci letošního února se zabité prase našlo také na místě budoucí mešity v saském Lipsku. Na těle mělo nápis Máma Merkelová, tedy přezdívku, kterou německé kancléřce z vděčnosti dali uprchlíci přicházející loni do střední Evropy. Celkem loni přišlo do Německa více než milion migrantů, většinou muslimů.

ČTK


Klíčová slova: Merkelová, Německo, prase, migraceDiskuse ke článku