nahoru

Francie zatkla čtyři lidi podezřelé z přípravy atentátu v Paříži

ČTK 16. března 2016 • 18:15
Francie zatkla čtyři lidi podezřelé z přípravy atentátu v Paříži
foto: ČTK/AP/Geert Vanden Wijngaert

Francouzská tajná služba dnes v Paříži a okolí zatkla čtyři osoby pro podezření, že se zřejmě v nejbližší době chystaly k teroristickému útoku v centru francouzské metropole. Sdělil to zpravodajský web francouzské televizní stanice TF1.

Tři francouzské muže a jednu ženu zadržela agentura pro vnitřní bezpečnost DGSI ráno v chudé 18. pařížské čtvrti a předměstské oblasti Seine-Saint-Denis, která je departementem s nejvyšším procentem imigrantů a muslimů ve Francii. Všechny čtyři vedla policie již dříve na seznamu islámských radikálů.

Podle DGSI se čtveřice podezřelých nyní stala "bezprostřední hrozbou". Chystala se nejspíš brzy zaútočit v centru Paříže, usoudili vyšetřovatelé.

Při ranních domácích prohlídkách našli náboje pro pušky typu kalašnikov, poplašnou pistoli, výpočetní techniku a trezor. Na prověření podezření mají 96 hodin. Tak dlouho může maximálně trvat ve Francii vyšetřovací vazba v souvislosti s terorismem.

Ve Francii platí mimořádná bezpečnostní opatření od loňského listopadu, kdy skupiny džihádistů povraždila v Paříži 130 lidí a dalších stovky osob zranila.

Stopy zavedly vyšetřovatele i do sousední Belgie, kde před atentáty mnozí tehdejší útočníci pobývali.

ČTK


Klíčová slova: terorismus, útoky, PařížDiskuse ke článku