Bludný Němec: Jachtu roky nikdo neřídil, z kapitána se stala mumie | Reflex.cz
nahoru

Bludný Němec: Jachtu roky nikdo neřídil, z kapitána se stala mumie

Jan Jandourek2. března 2016 • 06:30
Bludný Němec: Jachtu roky nikdo neřídil, z kapitána se stala mumie
foto: policie

Strašidelné lodě skutečně existují. O víkendu bylo objeveno plavidlo německého dobrodruha, které sedm let nikdo neviděl. Mrtvého kapitána mořský vzduch zakonzervoval tak, že je z něj prakticky mumie.

Bludnou jachtu i mumifikované tělo německého dobrodruha Manfreda Fritze Bajorata nalezli dva rybáři 40 mil od pobřeží Filipín. Muž seděl v kabině, natažený na stole u vysílačky, nepořádek kolem sebe: rozházené fotoalbum, knihy, oblečení a plechovky s jídlem. Na přepážce visel nápis: „Je to prima loď pro velitele, ale pekelná loď pro posádku.“

Stožár Bajoratovy jachty Sayo byl zlomený a kabinu z velké části zatopila voda. Co zapříčinilo smrt, není známo. Odborníci se domnívají, že s ohledem na jeho polohu smrt nejspíš přišla náhle.

Monstra, co tu žijí s námi
ihz 25. února 2016 • 15:09

Monstra, co tu žijí s námi

Tělo zůstalo neporušeno zřejmě díky vysoké teplotě a slanému větru. Námořníka se podařilo identifikovat pomocí dokumentů nalezených na lodi. Policie se pokouší rekonstruovat Bajoratovu poslední cestu a vyhledat lidi, kteří s ním naposledy komunikovali, což by pomohlo určit dobu smrti.

V roce 2009 se setkal na Mallorce s jiným námořníkem na plachetnici jménem Dieter, jenž teď německému listu BILD řekl: „Byl to velmi zkušený námořník. Nevěřím, že by plul do bouře. Myslím, že stěžeň se musel zlomit, když už byl Manfred mrtev.“Bajoratovo tělo převezli na pitvu do Butuan City a jachtu odtáhli na policejní zkoumání do přístavu Barobo. Podle mluvčí policie Goldie Lou Siegové nejsou žádné důkazy, že by na palubě byla ještě jiná osoba, natož zbraně. Doktor Mark Benecke, forenzní kriminalista z Kolína, soudí podle nebožtíkovy polohy, že smrt přišla nečekaně a příčinou mohl být srdeční infarkt.

Německé úřady nyní hledají jeho rodinné příslušníky. Měl dceru Ninu, jež pracuje jako kapitánka na nákladní lodi.

Museo Atlantico, první podvodní galerie v Evropě
pet 8. února 2016 • 09:45

Museo Atlantico, první podvodní galerie v Evropě

Manfred křižoval na palubě Saya světovými oceány dvacet let a urazil půl miliónu námořních mil. Původně Bajorat cestoval se svou ženou Claudií, ale v roce 2008 se rozešli. Manželka zemřela o dva roky později na rakovinu. V roce 2010 byla pohřbena na Martiniku, jejich oblíbeném místě v Karibiku, napsal Huffington Post.

 Klíčová slova: loď, mumie, moře


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější