V Íránu popravili úplně všechny muže v jedné vesnici za pašování drog | Reflex.cz
nahoru

V Íránu popravili úplně všechny muže v jedné vesnici za pašování drog

Daniel Baret28. února 2016 • 14:00
Zbraně
Zbraně
• foto: 
Profimedia.cz

Pravděpodobně jeden z vůbec nejtvrdších trestů v historii při potírání drog vykonaly íránské úřady počátkem tohoto týdne – nechaly v jedné vesnici na jihu země popravit úplně všechny místní muže. Okamžitě ovšem vznikl závažný problém, kdo teď bude živit vdovy a děti po potrestaných pašerácích.

„V provincii Sístán a Balúčistán máme skutečně vesnici, kde byl vykonán trest za drogové trestné činy nad všemi muži. Problémem je, že jejich děti jsou teď také potenciálními pašeráky drog, protože neexistuje vůbec žádná podpora pro rodiny, které přišly o své muže,“ řekla agentuře Mehr Shahindokht Molaverdi, íránská viceprezidentka zodpovědná za záležitosti žen a rodiny.

K popravám mělo dojít počátkem tohoto týdne, ale jméno vesnice nebylo upřesněno. Provincie Sístán a Balúčistán leží u hranic s Pákistánem a Afghánistánem.

V souvislosti s popravami obchodníků s drogami je velmi ojedinělé, že je komentuje nějaký vysoký státní íránský představitel, jako se to stalo v tomto případě.

Írán loni popravil kolem 1000 osob a ve světě je na druhém místě za Čínou pokud jde o počet vykonaných trestů smrti. V Íránu je většina popravených spojována právě s narkomafií.

V samotném Íránu je více než 2 miliony lidí závislých na drogách a přes tuto zemi se pašují drogy především z Afghánistánu, který patří mezi největší producenty na světě.

Pokud ale podle Molaverdi stát nepomůže vdovám a dětem po popravených, tak situace se v místech největšího pašování drog nezlepší, protože lidé se k němu budou dál uchylovat kvůli nedostatku peněz.

Daniel Baret


Klíčová slova: Írán, drogy, poprava, smrt


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější