V týmu Švýcarska jsou jen potomci uprchlíků. I z Československa. Kvitovou a spol. čeká pikantní bitva | Reflex.cz
nahoru

V týmu Švýcarska jsou jen potomci uprchlíků. I z Československa. Kvitovou a spol. čeká pikantní bitva

Daniel Baret9. února 2016 • 18:31
V týmu Švýcarska jsou jen potomci uprchlíků. I z Československa. Kvitovou a spol. čeká pikantní bitva
foto: profimedia.cz

V Evropě zuří uprchlická krize, ale přesuny obyvatelstva na kontinentu nebyly ničím neobvyklým ani v minulosti. Sami to poznáme při semifinále tenisového Fed Cupu v polovině dubna, kdy úspěšné české tenistky narazí na tým Švýcarska. A v něm mohou hrát (pokud to bude stejné jako o víkendu při zápase s Německem) jen potomci uprchlíků, navíc také z někdejšího komunistického Československa.

Martinu Hingisovou, které je sice jen 35 let, ale už je tenisovou legendou, není potřeba moc představovat. V současnosti nejlepší světová hráčka čtyřhry se narodila ve východoslovenských Košicích české matce a otci, který má slovensko-maďarský původ. Dětství prožila Hingisová v Rožnově pod Radhoštěm, a když ji bylo 7 let, emigrovala s ní matka do švýcarského Trübbachu. Martina získala švýcarské občanství při obvyklém procesu naturalizace.

Dánsko uprchlíkům sebere peníze i šperky
tsch 13. ledna 2016 • 13:52

Dánsko uprchlíkům sebere peníze i šperky

Její kolegyně z reprezentace a dnes jedna z nejlepších tenistek světa (podle žebříčku WTA je 11. hráčkou světa) Belinda Bencic se narodila ve švýcarském Wollerau, ale její rodiče jsou Slováci. Otec emigroval v pěti letech s rodiči z komunistického Československa v nechvalně známém roce 1968. Zajímavé je, že na tenisovém růstu Benčičové (tak ji píší na Slovensku) se podílela i Melanie Molitorová, a to je česká matka Hingisové.

Další členkou švýcarského týmu bývá Timea Bacsinszky, která se narodila ve švýcarském Lausanne, ale její tatínek je Maďar z rumunského Sedmihradska a maminka zubařka z Maďarska.

A čtvrtou hráčkou je Viktorija Golubic. Její matka pochází ze Srbska a otec z Chorvatska. Švýcarsko se na semifinále Fed Cupu moc těší, protože v něm hrálo naposledy v roce 1998. Hrát se bude 16. a 17. dubna a místo se ještě vybírá. Bude to Ženeva, Lucern, nebo St. Gallen.

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější