Cigareta lepší než kalašnikov. Francouzské školy ve strachu z džihádu nechávají kouřit děti na dvoře | Reflex.cz
nahoru

Cigareta lepší než kalašnikov. Francouzské školy ve strachu z džihádu nechávají kouřit děti na dvoře

pet5. února 2016 • 11:11
Kouřící studenti
Kouřící studenti
• foto: 
Mahyar Kakaee, CC BY-ND 2.0

Francouzské školské odbory by rády ochránily středoškolské studenty před možným teroristickým útokem. Lobbují proto za možnost vrátit žáky a popelníky na školní dvorky, odkud byly vypuzeny v roce 1991.

Hloučky pokuřujících studentů před školní budovou by se mohly stát snadným cílem pro teroristy. Ve Francii, která se od listopadových útoků nachází ve stavu pohotovosti, je logika uvažování jasná: „Když přijde na rozdíl mezi kalašnikovem a cigaretou, riziko prostě není stejné,“ shrnuje postoj Michel Richard z odborů SNPDEN. Spěchá ale s ujištěním, že boj proti kouření tohle opatření nenaruší.

Hadice ze zdi i divadelní role kuřáků. Jak ve světě obcházejí zákaz kouření

Někteří ředitelé dobu již předběhli a kouření na školním pozemku povolili. Pohybují se na hraně zákona, podle něj jim zatím hrozí až 750 eur (zhruba 20 tisíc korun) pokuty, přistižení studenti by měli vytasit 450 eur (12 tisíc korun).

Podíl kouřících středoškoláků se mírně zvýšil, u chlapců i dívek se nyní pohybuje okolo 32-33 % sedmnáctiletých.

petMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější