nahoru

Íránští klerici válejí na Instagramu

tsch2. února 2016 • 10:00
Íránští klerici válejí na Instagramu
foto: instagram

Házejí spolu se školačkami míčem na koš nebo od vánočního stromku posílají pozdravy křesťanům. Svět není úplně zvyklý dívat se na takové obrázky íránských kleriků nebo třeba jen na to, jak si chystají čaj. To vše ale na Instagramu najdete.

Technologie proniká všude, a tak se do života duchovních dá nahlédnout prostřednictvím instagramového účtu, který má i díky sociálním médiím téměř 13 tisíc odběratelů. Stránka se jmenuje Talabeh Today. Talabeh znamená studenta semináře náboženských studií, jenž vyznává jednoduše oddaný životní styl. Cílem projektu je vylepšit obraz konzervativních duchovních.

Tělo Justina Biebera nebo Kendall Jennerové ve službách spodního prádla Calvin Klein

Ačkoli sítě Twitter nebo Facebook jsou zde oficiálně zakázané, Instagram je v Íránu velmi populární, a to jak u mladších, tak i u konzervativnějších částí společnosti. Podle popisu se stránka snaží odrážet věrný a reálný obraz společenského života těchto duchovních. Zareian, dokumentarista a člen hnutí Talabeh, instagramovou aktivitu pro místní noviny komentuje: „Mnoho lidí o nás má špatné vnímání. Věřím, že pokud se snažíme vylíčit duchovní vůdce jako nevinné anděly, lidem to bude připadat neskutečné. Duchovní je jen obyčejným člověkem,“ cituje ho BBC.

U některých fotografií se ale vede diskuse, jestli je vhodné vidět kleriky dělat něco jiného než náboženské povinnosti. Obzvláště, když jsou oblečeni v kněžském obleku. Objevily se i pochybnosti ohledně motivů založení stránky. Jeden z uživatelských komentářů u fotky, kde duchovní s dětmi hraje fotbal, napsal: „Pochází tenhle druh aktu z humanitární povahy či soucitu, nebo je to druh předstírání a ovlivňování lidí?“

Rusko má nového hrdinu – zpívajícího pravoslavného mnicha. A je to jízda

tsch


Klíčová slova: duchovní, instagramDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
22,260
29,260
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější