nahoru

Řidička v Las Vegas najela schválně do chodců, jeden mrtvý

ČTK 21. prosince 2015 • 11:00
Strip na Las Vegas Boulevard je plný policistů a záchranářů...
Strip na Las Vegas Boulevard je plný policistů a záchranářů...
• foto: 
ČTK/AP/John Locher

Řidička osobního auta v noci na dnešek v Las Vegas najela do lidí na přeplněném chodníku, jednoho člověka zabila a nejméně 30 zranila. Podle policie to udělala úmyslně, vyšetřovatelé nicméně vyloučili teroristický čin. CNN uvedla, že ve voze bylo tříleté dítě, které vyvázlo nezraněno. Incident se stal poblíž místa, kde se v tu chvíli konala světová soutěž krásy Miss Universe.

Mluvčí místní nemocnice University Medical Center Danita Cohenová řekla, že mezi zraněnými je nejméně jedno dítě. Šest zraněných je v kritickém stavu. Jeden člověk zemřel na místě nehody na takzvaném Stripu, což je část ulice Las Vegas Boulevard, kde se nachází spousta luxusních hotelů a kasin. Celkem prý řidička zasáhla 37 lidí, mezi postiženými je několik Kanaďanů.

Na místo incidentu u objektu Paris Hotel & Casino and Planet Hollywood na jihu města dorazilo mnoho policejních, hasičských a záchranných vozů. Policie oblast pro ostatní dopravu uzavřela. Řidička vozu značky Oldsmobile z roku 1996 skončila ve vazbě a nyní prochází testy na alkohol a další látky.

"Všichni utíkali.... já jsem při útěku viděla auto na chodníku, jak se na nás řítí," řekla jedna ze svědkyň televizní stanici KLAS. "Viděla jsem tu paní, nevypadalo to, že chce zastavit. Měla obě ruce na volantu a koukala přímo před sebe," dodala žena.

Lidé se řidičku snažili zastavit, někteří se vrhali k autu a křičeli na ni, aby zastavila. Vůz ale byl jako "bowlingová koule a lidé padali jako kuželky," řekla další ze svědkyň televizi NBC.

ČTK


Klíčová slova: nehoda, Las Vegas, mrtvíDiskuse ke článku