nahoru

U tureckého pobřeží se v noci na dnešek potopila loď s uprchlíky, 18 mrtvých

ČTK, Dogan 19. prosince 2015 • 16:33
ilustrační foto
ilustrační foto
• foto: 
ČTK/Newzulu/TAMARA VAN DER PUTTEN

Loď směřovala na řecký ostrov Kalymnos. Zemřelo 18 lidí, včetně deseti dětí. Dalších 14 osob se turecké pobřežní stráži podařilo zachránit. Nehoda se stala u přístavního města Bodrum, na palubě plavidla byli běženci ze Sýrie, Iráku a Pákistánu, uvedla turecká agentura Dogan.

Dřevěný člun se převrátil za tmy asi 3,5 kilometru od tureckého pobřeží. Pomoc zavolali rybáři, kteří slyšeli volání topících se lidí. Pobřežní stráž ale dokázala zachránit jen 14 lidí, z 18 mrtvých je deset dětí a čtyři ženy. Jednu z mrtvých žen záchranáři našli uvnitř lodi, v náručí měla čtyřměsíční nemluvně.

Lidé, kteří neštěstí přežili, byli kvůli podchlazení dopraveni do blízkých nemocnic. Stav 11 z nich je vážný, informoval turecký deník Zaman.

Egejské moře mezi Tureckem a Řeckem je letos nejfrekventovanější trasou pro migranty mířící do Evropy. Podle poslední zprávy evropské agentury na ochranu unijních hranic Frontex od ledna do konce listopadu do Řecka připlulo už na 715.000 uprchlíků. Téměř 600 z nich při pokusu dostat se po moři do Evropy zahynulo.

ČTK, Dogan


Klíčová slova: uprchlíci, imigrantiDiskuse ke článku