Ruská televize zařadila předpověď počasí pro Sýrii. Hlásí, jestli je dobré počasí na bombardování | Reflex.cz
nahoru

Ruská televize zařadila předpověď počasí pro Sýrii. Hlásí, jestli je dobré počasí na bombardování

bar6. října 2015 • 07:00
Ruská televize zařadila předpověď počasí pro Sýrii. Hlásí, jestli je dobré počasí na bombardování
foto: Vesti.ru

Státní ruská televize Rossija 24 zařadila do své relace o počasí předpověď pro Sýrii. O tom, jak je v této zemi, se ale diváci dozví jen okrajově. Poněkud bizarní předpověď je zaměřená na to, zda ruské bombardéry budou mít dobrou viditelnost na shazování pum.

Nezvyklá je i grafická výbava studia počasí. Místo různých map a grafů tentokrát se na ploše za moderátorkou objevují buď ruské bombardéry, nebo ruiny syrských měst.

Ruská „rosnička“ nejprve diváky několikrát ujistí, že počasí pro zahájení vojenských operací bylo vybráno dobře. Říjen se podle ní vyznačuje počasím pro letecké operace vhodným – je stabilní, fouká slabě, většinou svítí slunce. I případné přeháňky prý nebudou takové, aby operace ohrozily.

 

Moderátorka pak diváky zevrubně seznámí s tím, jaké počasí ruská letadla potřebují k úspěšnému shazování bomb, například jak vysoká může být oblačnost pro efektivní útoky na pozemní cíle, či při jakých teplotách přestávají pracovat důležité přístroje. Vysloveně pak varuje před písečnými bouřemi, které například na několik dní vyřadily americké letectvo během války v Zálivu. „V říjnu jsou písečné bouře v Sýrii vzácné, takže je velká šance, že operace bude ukončená podle plánu,“ oznamuje ruská „rosnička“.

Když ještě probere detailní výhled počasí na tento týden, ujistí diváky, že příroda je tentokrát na straně ruských vojsk. „Takové podmínky je možné pro bojové operace nazvat ideálními,“ uzavírá moderátorka relaci o počasí.

 

Sýrie odhaluje nekonečnou Obamovu slabost a nadměrně zduřelé ego Putina

barVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější