nahoru

Vědci soutěží na twitteru o to, kdo má roztomilejší zvíře

bar9. září 2015 • 15:45
Vědci soutěží na twitteru o to, kdo má roztomilejší zvíře
foto: Twitter

Vypadá to jako typická přehlídka roztomilých zvířátek na sociální síti. Ale tentokrát jde o zcela vážně míněnou věc, dokonce o vědecký výzkum. Jeho výsledkem má být definice toho, co to vlastně znamená být roztomilý.

Zcela vážně míněný souboj o nejroztomilejší zvíře se odehrává v současné chvíli na twitterovém účtu #CuteOff.  Vyhlásily jej dvě vědkyně z univerzity Virginia Tech, Anne Hillbornová a Marcella Kellyová. Ty vyzvaly kolegy z celého světa, aby jim posílali obrázky zvířat, které oni sami považují za roztomilé.

Obě výzkumnice doufají, že jim dostatečně velký vzorek fotek pomůže najít nějaké společné prvky "roztomilosti". Vědci se domnívají, že roli hrají velké oči, ale ne vždy. „Dostaly jsme spoustu obrázků zvířat, která mají malé nebo vůbec žádné oči, a nám překvapivě přišly roztomilé,“ říká Marcella Kellyová.

Kromě desítek vědců se do výzkumu zapojily i slovutné instituce, jako americké ministerstvo životního prostředí nebo muzeum Smithonians, desítky zoologických zahrad z celého světa, světových organizací ochránců zvířat apod.

Druhy zvířat, jejichž fotky vědci na twitter umístili, mají překvapivě velký rozsah – od velkých savců po hmyz nebo mikroorganizmy. Dojít k jasnému výsledku nebude pro americké vědkyně vůbec jednoduché, protože se ukazuje, že představy o roztomilosti téměř nemají hranice.

bar

Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější