nahoru

V zařízení v Bělé se opět vzbouřili migranti, policie posílí kontrolu

31. července 2015 • 17:00
Policie posíli kontrolu zařízení pro migranty v Bělé
Policie posíli kontrolu zařízení pro migranty v Bělé
• foto: 
ČTK

Policie dnes opět musela zasáhnout proti cizincům, kteří se vzbouřili v zařízení v Bělé pod Bezdězem. Podobně jako ve čtvrtek večer migranti překonali branky v prostoru pro vycházky a přes plot se chtěli dostat ven z areálu. Nikdo neutekl. ČTK to řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Další z řady protestů v zařízení pro uprchlíky se stal krátce po odjezdu ministra vnitra Milana Chovance a policejního prezidenta Tomáše Tuhého, kteří dnes debatovali se zástupci uprchlíků a nařídili posílení ochrany zařízení. Incident se podle Rendlové stal v době, kdy už byly na místě posily z pražské policejní pořádkové jednotky.

Před zákrokem proti cizincům podle Rendlové zazněly výzvy v češtině, angličtině a arabštině. Policie dala lidem čas na to, aby opustili prostor a vrátili se zpět na ubytovnu. "Neuposlechli a začali demolovat zařízení, vykopávat okna a podobně," popsala Rendlová důvody, proč policie musela zasáhnout. Po zákroku cizinci skončili zpátky na ubytovně.Klíčová slova: reflex, migranti, belaDiskuse ke článku