nahoru

Řidiče kamionu, který ve Studénce srazil s vlakem, je ve vazbě

ref, ČTK 24. července 2015 • 11:54
Řidiče kamionu, který ve Studénce srazil s vlakem, je ve vazbě
Řidiče kamionu, který ve Studénce srazil s vlakem, je ve vazbě
• foto: 
ČTK

Novojičínský okresní soud dnes uvalil vazbu na polského řidiče kamionu, který se ve středu srazil na přejezdu ve Studénce na Novojičínsku s vlakem. Kamion vjel na přejezd, přestože už svítila červená světla. Nehodu nepřežili tři lidé, 18 jich bylo zraněno. Padesátiletému řidiči hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti tři až deset let vězení.

Soudce Radim Švec řekl novinářům, že souhlasil s důvody státního zástupce pro uvalení vazby, tedy že by se mohl obviněný vyhýbat trestnímu řízení. "Řidič svého činu upřímně lituje, postupně mu dochází, co způsobil," řekl soudce. Šofér podle něj připustil, že věděl, že vjel na červenou. Další jeho počínání bude předmětem vyšetřování. Soudce řekl, že nehoda je také důsledkem toho, že se kamion vyhýbal placeným úsekům silnic.

Zástupce ředitele moravskoslezské policie Radim Witta ve čtvrtek řekl, že kamion vjel na přejezd v době, kdy červená světla blikala už více než půl minuty. Pak spadly závory, kamion mezi nimi zůstal stát a ve vysoké rychlosti do něj narazil vlak Pendolino. Řidič byl v době srážky v kabině nákladního vozu, kterou vlak urazil, a nebyl vážněji zraněn.

Witta uvedl, že polský řidič dosud na českých silnicích problémy s dodržováním předpisů neměl. České televizi později řekl, že podle neoficiálních informací z polské strany ale má řidič poměrně dost záznamů týkajících se dopravních přestupků v Polsku.

ref, ČTK


Klíčová slova: reflex, pendolino, studenkaDiskuse ke článku