Policisté obvinění kvůli smrti černošského mladíka v Baltimoru byli propuštěni na kauci | Reflex.cz
nahoru

Policisté obvinění kvůli smrti černošského mladíka v Baltimoru byli propuštěni na kauci

ČTK, ref2. května 2015 • 08:00
Nepokoje v Baltimoru
Nepokoje v Baltimoru
• foto: 
Reuters, EPA, ČTK

Šest policistů, kteří se minulý měsíc v Baltimoru údajně podíleli na smrti mladého černocha Freddieho Graye a čelí obviněním ze zabití a vraždy, bylo propuštěno na kauci. Všichni byli vzati do vazby v pátek odpoledne místního času poté, co prokurátorka státu Maryland zveřejnila obvinění. Policisté jsou podle ní přímo odpovědní za Grayovu smrt, k níž údajně došlo v důsledku zranění utrpěného při transportu do vazby.

Tři z policistů jsou černé pleti, tři jsou běloši, je mezi nimi jedna žena, uvedla americká média. Caeser Goodson Jr. (45) tehdy 12. dubna po zadržení Graye dodávku s ním řídil. Byl propuštěn na kauci 350.000 dolarů (8,6 milionu Kč). Kauci ve stejné výši musel složit i Brian Rice (41), William Porter (25) a Alicia Whiteová (30). Zbylí dva policisté Edward Nero (29) a Garrett Miller (26) měli kauci o 100.000 dolarů nižší.

Ve městě úmrtí pětadvacetiletého Graye vyvolalo demonstrace proti přístupu policie k černošské menšině. Baltimorské sdružení policistů ale s obviněním nesouhlasí: šestice podle nich na Grayově smrti vinu nenese, uvedla agentura AP.

Smrtelná zranění, které muž zřejmě utrpěl během jízdy v policejní dodávce, zavinili policisté podle státní zástupkyně Marilyn J. Mosbyové tím, že muže spoutali na rukou i na nohou a nezapnuli mu bezpečnostní pásy. Rovněž neudělali nic pro to, aby mu poskytli nezbytnou zdravotní pomoc, uvedla prokurátorka.

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější