nahoru

Carly Fiorina, jedna z nejmocnějších žen amerického byznysu, chce být prezidentkou USA

ČTK, ort 23. dubna 2015 • 13:16
Carly Fiorina
Carly Fiorina
• foto: 
Reuters

Ameriku čekají velmi zajímavé měsíce výběru kandidátů na prezidenta. A vidíme zde hodně překvapení zejména u republikánů. Například někdejší šéfka počítačové společnosti Hewlett-Packard Carly Fiorina se stane dalším z uchazečů o hlasy v republikánských prezidentských primárkách. Podle deníku The Wall Street Journal hodlá svou kandidaturu do Bílého domu oznámit 4. května.

Jedna z kdysi vůbec nejmocnějších žen amerického byznysu prohlásila, že se chce stát republikánskou sokyní očekávané vítězce demokratických primárek Hillary Clinton.

Fiorina má proti dalším republikánským kandidátům - senátorům Tedu Cruzovi, Marku Rubiovi a Randu Paulovi - výrazně méně politických zkušeností. V roce 2010 byla neúspěšnou republikánskou kandidátkou na senátorské křeslo za Kalifornii, o dva roky dříve byla ve volebním týmu poraženého prezidentského uchazeče Johna McCaina. Mezi Američany se ale stala velmi známou díky své kariéře na vedoucích postech velkých firem, které zastávala v období na přelomu století, kdy ještě před nástupem do čela Hewlett-Packard působila ve vedení telekomunikační firmy AT&T.

„Pokud by Hillary Clintonová měla čelit ženské konkurentce, vzalo by jí to řadu témat, o kterých by nemohla mluvit," prohlásila Fiorina minulý týden na setkání s novináři.

ČTK, ort


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.