nahoru

Poslanec Pilný: Do vedení ANO se dostali šíbři, je to cesta do pekel. Co udělá Babiš?

ČTK, Daniel Baret 1. března 2015 • 15:00
Do vedení ANO se dostali lidé, kteří využívají hnutí jako výtah k moci, je přesvědčen poslanec a předseda sněmovního hospodářského výboru Ivan Pilný
Do vedení ANO se dostali lidé, kteří využívají hnutí jako výtah k moci, je přesvědčen poslanec a předseda sněmovního hospodářského výboru Ivan Pilný
• foto: 
profimedia.cz

Už se zdálo, že severokorejské metody ovládly naprosto celé hnutí ANO, které o víkendu mělo svůj sněm. O ničem zvláštním se totiž nediskutovalo a o všem se jednotně hlasovalo. Nakonec se alespoň jeden poslanec hnutí veřejně vzepřel. Je jím předseda vlivného hospodářského výboru sněmovny Ivan Pilný.

 

Do vedení ANO se dostali lidé, kteří využívají hnutí jako výtah k moci, je přesvědčen poslanec a předseda sněmovního hospodářského výboru Ivan Pilný. Volba místopředsedů podle něj byla domluvena. Některé si přitom takovým posunem vydláždily cestu do pekel, míní. Pilný, který se o post místopředsedy také ucházel, to dnes řekl ČTK a Primě.

„Já jsem říkal, že ve vedení by měli být lidé, kteří se mohou o svoji minulost opřít, kteří mají nějaké zkušenosti, kteří tomu týmu mohou něco přinést, ne takoví ti šíbři, kteří možná už poněkolikáté opakují stejnou strategii,“ uvedl na pražském sněmu hnutí Pilný.

Konkrétně se zmínil o nově zvolené místopředsedkyni a pražské šéfce hnutí Radmile Kleslové, která má za sebou minulost, o níž se podle něj rozhodně opírat nechce. Kleslová byla podle médií podporučicí bývalé komunistické rozvědky, ona to popírá.

Složení nejužšího vedení hnutí podle Pilného není zrovna takové, aby si ho ANO dalo za rámeček. Myslí si, že v něm jsou i lidé, kteří hnutí používají jako výtah k moci, před čímž v sobotu varoval šéf ANO Andrej Babiš. „Já si myslím, že takovíhle lidé se tam dostali. Jsou i jinde na těch oblastních nebo krajských organizacích. To je samozřejmě pravda,“ řekl také Pilný.

Pilný, který v sobotu v místopředsednické volbě neuspěl, je přesvědčen, že hlasování muselo být předem domluvené. Viděl prý různé zákulisní manévry, kdy lidé chodili a šeptali si, koho volit. Ze svého neúspěchu si bývalý generální ředitel Microsoftu pro Česko prý těžkou hlavu nedělá, protože ho očekával.

Obraz vedení podle něj zlepšila volba ministrů obrany a životního prostředí Martina Stropnického a Richarda Brabce do předsednictva, díky čemuž to není „taková katastrofa, jak to vypadalo“.

„Myslím si, že ty strany, které se ubíraly tímto směrem, si vydláždily cestu do pekel, protože u některých už ani nevíme, jak se jmenují,“ podotkl. Pro hnutí chce ale dále pracovat. „Já se nedomnívám, že by mně v tom předsednictvo mohlo nějakým zásadním způsobem bránit,“ dodal poslanec, který se podobně vyjádřil i pro server Aktualne.cz.

ČTK, Daniel Baret


Klíčová slova: pilný, Ano2011, hnutí anoDiskuse ke článku