nahoru

Silvestrovské oslavy znepříjemní v Česku ledovka

ČTK, ref31. prosince 2014 • 15:00
Ledovka
Ledovka
• foto: 
Profimedia

V České republice hrozí až do čtvrtečního večera tvorba ledovky. V Čechách se může vyskytovat už dnes odpoledne, pro východní část země pak výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí od dnešní půlnoci. Na mokrých a vlhkých komunikacích se může ojediněle vytvářet také náledí.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Prahu a kraje Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Pardubický, Královéhradecký, Ústecký a Liberecký od dnešních 16:00 do čtvrtečního poledne. Pro Vysočinu a kraje Jihočeský, Jihomoravský, Zlínský, Moravskoslezský a Olomoucký pak má výstraha platnost od dnešní půlnoci do čtvrtečních 18:00.

Na některých místech ČR mírně sněží, k večeru začne sněžení od severozápadu přecházet do deště se sněhem, mrznoucího deště a mrholení. "Počátek výskytu mrznoucích srážek v oblastech na jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku očekáváme později, tedy v průběhu druhé poloviny noci," uvedli meteorologové.

Ve čtvrtek bude pás slabých mrznoucích srážek postupovat dále k jihovýchodu. Zároveň porostou teploty až k pěti stupňům Celsia a riziko tvorby ledovky od severozápadu postupně pomine.

Řidiči by měli sledovat dopravní zpravodajství, opatrní musí být také chodci.

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,400
21,720
28,540
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější