nahoru

Žalobce v případu Pistorius uspěl, atlet může být znovu souzen za vraždu a dostat až doživotí

10. prosince 2014 • 11:18
Oscar Pistorius
Oscar Pistorius
• foto: 
ČTK

Žalobce v kauze Oscara Pistoriuse se může odvolat proti verdiktu "zabití z nedbalosti", rozhodla o tom soudkyně Thokozile Masipaová. Handicapovanému atletovi, který byl souzen za zastřelení přítelkyně, tak opět hrozí, že bude uznán vinným z vraždy. V tom případě by ho čekalo místo současných pěti let minimálně 15 let za mřížemi až doživotí.

Případem se nyní bude zabývat nejvyšší odvolací soud v Bloemfonteinu, žádný termín ale zatím nebyl stanoven. Zahájení projednávání se očekává v příštím roce.

Pokud bude Pistorius uznán vinným z vraždy, hrozí mu vyšší trest. Pokud ale odvolací soud potvrdí zabití z nedbalosti, zůstane v platnosti pětileté vězení, přestože ho státní zástupce v říjnu označil za příliš mírný a ve své závěrečné řeči požadoval minimálně desetiletý trest. Žádost o odvolání proti výši trestu za zabití soudkyně zamítla.

Sedmadvacetiletý Pistorius, jenž se stal díky startům v závodech zdravých sportovců mezinárodní celebritou, loni na Svatého Valentýna zastřelil přes dveře koupelny ve svém domě modelku Reevu Steenkampovou. Podle svého tvrzení si přítelkyni spletl s vetřelcem.

Pistorius byl za zabití přítelkyně Reevy odsouzen k pěti letům vězení

Nevraždil: Kdo rozhodl o případu Oscara Pistoria?
ref 13. září 2014 • 00:24

Nevraždil: Kdo rozhodl o případu Oscara Pistoria?Klíčová slova: reflex, pistoriusDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,490
21,810
28,730
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější