nahoru

Soud přitlačil na Janouška: Jeho trest nelze odložit, přerušení může navrhnout věznice

ref, ČTK 19. listopadu 2014 • 10:23
Roman Janoušek
Roman Janoušek
• foto: 
ČTK

Odklad trestu lobbisty Romana Janouška podle pražského městského soudu nepřichází v úvahu, protože lobbista už nastoupil do vězení. Přerušení výkonu trestu může ale navrhnout věznice, v níž si Janoušek trest odpykává. ČTK to dnes sdělila mluvčí soudu Markéta Puci.

Janoušek, kterému soudy uložily 4,5 roku odnětí svobody za sražení ženy autem, nastoupil v úterý do brněnské věznice, v jejímž areálu je nemocnice. Předtím v pátek požádal pražský městský soud o odklad výkonu trestu ze zdravotních důvodů. Lobbistův advokát Vít Široký už dříve uváděl, že klient má zdravotní problémy po operaci hlavy a že se možná bude muset podrobit novému operačnímu zákroku.

Soud se žádostí o odklad zabýval dnes. Soudce Tomáš Kubovec došel k závěru, že o odkladu výkonu trestu už rozhodovat nemůže. Možné je pouze přerušení trestu. „Příslušná věznice může případně přerušení navrhnout příslušnému soudu,“ uvedla Puci s tím, že tímto příslušným soudem už nebude pražský městský soud, ale soud, v jehož obvodu bude Janoušek vykonávat trest.

Opilý Janoušek porazil v roce 2012 v pražské Michli řidičku, která s ním chtěla řešit jejich předchozí dopravní nehodu, a z místa srážky ujel. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud trest o 1,5 roku zpřísnil. Janoušek navíc po propuštění na svobodu nebude smět sedm let řídit.

Za těžké ublížení na zdraví hrozilo Janouškovi až deset let vězení, soudy však přihlédly mimo jiné k tomu, že zatím nemá záznam v trestním rejstříku. Projevil také snahu napravit následky činu, když ženě vyplatil odškodné 900 000 korun. I proto jej poslaly do mírnějšího typu věznice s dozorem.

ref, ČTK


Diskuse ke článku