nahoru

V Saudské Arábii bylo zatčeno 27 křesťanů. Používali dům jako kostel

ber 22. září 2014 • 09:00
V Saudské Arábii bylo zatčeno 27 křesťanů. Používali dům jako kostel
V Saudské Arábii bylo zatčeno 27 křesťanů. Používali dům jako kostel
• foto: 
profimedia.cz

Saudská Arábie opět prokázala svoji naprostou netolerantnost vůči jakémukoli náboženství kromě islámu. Deník Saudi Gazzete přinesl zprávu o zatčení 27 křesťanů. V domě, který policie podrobně prohledala, bylo nalezeno i několik „zakázaných“ biblí a hudebních nástrojů. A poslouchání hudby je také podle islámu nesprávné.


“Jeden z občanů si všiml podezřelých aktivit v domě. Měl pocit, že si lidé udělali z domu kostel, proto vše nahlásil policii, “ píše se v Saudi Gazzete. Zpráva samozřejmě vyvolala poprask v křesťanské komunitě. V zemi sice nemůže působit žádná náboženská organizace kromě těch muslimských, ale v Saudské Arábii pracuje téměř 8 milionů cizinců a z nich je mnoho křesťanů. Například z Filipín či dalších asijských a afrických států.

Zásadní otázkou proto je, proč Západ tak vehementně podporuje saudskoarabský režim, který je absolutně netolerantní jak k jiným náboženstvím, tak například k ženám.

ber


Klíčová slova: Saudská arábie


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.