
Je to vůbec první rada, kterou Světová zdravotnická organizace od vypuknutí epidemie eboly vydala. Nemoc, na kterou prozatím není lék ani očkování, tak možná bude moci být poražena. K léčení nemocných by měla podle WHO připsět krev těch, kdo ebolou onemocněli a uzdravili se.
WHO zároveň uvádí, že v roce 1985, kdy epidemie eboly v Africe vypukla, se touto metodou podařilo vyléřit sedm či devět pacientů. Britská BBC ve své zprávě na toto téma uvádí, že je však nejdříve třeba rychlého výzkumu v této oblasti, než se krev vyléčených pacientů, která vytvořila během úspěšného boje s nemocí protilátky, stane standartní léčebnou metodou. Právě výzkum a relevantní výsledky je něco, co momentálně v souvislosti s tímto typem léčby nemoci chybí. Je tedy otázkou, za jak dlouho a zda vůbec bude metoda použitelná.
Nemoc se od března šíří některými státy západní Afriky jako Sierra Leone, Guinea či Nigérie. V Sierra Leone dnes začal v souvislosti s nemocí platit čtyřdenní zákaz vycházení, který nařídil na radu vrchního zdravotníka země sám prezident. Tento stav má být užitečný zdravotníkům k tomu, aby nemoc u nakažených včas podchytili, a také aby lékaři dokázali podchytit všechny nemocné, kteří prozatím nevyhledali lékařskou pomoc.