nahoru

Zpěvák Michal Hrůza byl dnes z ostravské nemocnice převezen do Čech

ČTK, ref11. srpna 2014 • 16:00
Michal Hrůza
Michal Hrůza
• foto: 
ČTK

Zpěvák Michal Hrůza byl dnes ráno převezen z Městské nemocnice Ostrava. Léčba bude pokračovat v Čechách. Dnes to řekla mluvčí nemocnice Magda Otáhalová. Hrůza skončil v ostravské nemocnici, když ho před třemi týdny dva mladíci surově zbili na Stodolní ulici.

Podle Otáhalové nebude nemocnice na přání rodiny k převozu ze zdravotnického zařízení poskytovat žádné bližší informace. Zdravotní stav zpěváka se ale podle dostupných informací v posledních dnech zlepšoval, na jeho léčbě se už podílel logoped.

Hrůza 16. července vystupoval na ostravském Festivalu v ulicích. Po koncertě trávil čas s přáteli v jednom z barů ve Stodolní ulici. V podniku zůstal ale po půlnoci sám. Později se pak už na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit. Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj.

Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí. Musel se podrobil operaci a byl udržován v umělém spánku, z něhož byl probuzen 29. července. Policie oba mladíky z útoku obvinila po několika dnech. Skončili ve vazbě. Uvedli, že všeho litují. Tvrdí ale, že si nic nepamatují.

ČTK, ref


Diskuse ke článku