nahoru

Zpěvák Michal Hrůza je po potyčce v nemocnici se zraněním mozku

ČTK, ref 17. července 2014 • 10:55
Michal Hrůza
Michal Hrůza
• foto: 
ČTK

Zpěvák Michal Hrůza je po nočním incidentu v ostravské Stodolní ulici ve velmi vážném stavu v nemocnici. Utrpěl těžké poškození mozku a další prognóza je nejistá. Dnes to řekla mluvčí Městské nemocnice Ostrava Magda Otáhalová.

Ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková řekla, že policie událost, která se stala dnes kolem 03:30, vyšetřuje. "Z dosud zjištěných informací vyplývá, že došlo k potyčce několika osob, přičemž na místě události zůstal zraněný dvaačtyřicetiletý muž," uvedla Holčáková. Policisté žádají svědky incidentu, aby se přihlásili.

Informaci o neštěstí potvrdila Hitrádiu Orion i manažerka Michala Hrůzy Martina Tůmová. Ta zatím čeká na další informace.

Hrůza ve středu v Ostravě vystupoval na Festivalu v ulicích a dnes od 22:00 jej čekal koncert na festivalu Colours of Ostrava. Mluvčí festivalu Jiří Sedlák řekl, že tento koncert se ruší. "Jednáme o nějaké náhradě, kdo by na tom místě mohl vystoupit. Více informací bohužel nemáme," řekl.

Mluvčí nemocnice uvedla, že další podrobnosti o zpěvákově zdravotním stavu by mohly být známy během dne. "Nyní je hospitalizován na neurochirurgické jednotce intenzivní péče," řekla Otáhalová.

Michal Hrůza letos po dvou letech dokončil dvojalbový projekt Noc/Den. Projekt měl být původně dokončen již loni, ale jeho autor se zdržel prací na hudbě k filmu Martin a Venuše a písni k filmu Zakázané uvolnění, který měl premiéru 5. června. Písně z dvojalba Noc/Den chtěl Hrůza představit na podzimním turné. Do té doby plánoval mnoho vystoupení na letních festivalech a slavnostech. Hrůza působil jako frontman kapely Ready Kirken, s níž vydal čtyři alba s řadou hitů jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled. V roce 2006 musel z rozhodnutí spoluhráčů kapelu opustit. Na koncertech stále hrál písně z repertoáru své bývalé kapely. Je také autorem písně ze seriálu Vyprávěj a hudby k filmu Lidice.

ČTK, ref


Klíčová slova: mozek, Ostrava, rvačka, Michal HrůzaDiskuse ke článku