nahoru

Nejvlivnější ženou světa je Angela Merkelová, v první stovce jsou zástupkyně až 28 zemí

vib 29. května 2014 • 14:00
Nejvlivnější ženou světa je Angela Merkelová, v první stovce jsou zástupkyně až 28 zemí
foto: Profimedia.cz

Respektovaný americký časopis Forbes ve středu zveřejnil svůj žebříček nejvlivnějších žen světa. Na první místo zařadil německou kancléřku Angelu Merkelovou, která si postupem let dokázala vybudovat skvělou pozici. V tabulce najdeme i celebrity jako americkou zpěvačku Beyoncé Knowles (na 17. místě), kolumbijskou modelku Sofii Vergaru (je 32), italskou módní návrhářku Miucchiu Pradu (75. místo) či britskou královnu Alžbětu II., která je na 35. místě.

Za kancléřkou Merkelovou na druhém místě je Janet Yellen šéfka americké federální banky a třetí pořadí zaujala donátorka Melinda Gates (manželka nejbohatšího člověka planety, Billa Gatese). Po nich následují brazilská prezidentka Dilma Rousseff, šéfka Mezinárodního měnového fondu Francouzka Christine Lagarde, americká politička Hillary Clinton, ředitelka automobilky General Motors Marry Barra, první dáma USA Michelle Obama, šéfka Facebooku Sheryl Sandberg a první desítku uzavírá Virginia Rometty, šéfka technologické společnosti IBM.

Celkem se mezi první stovkou nejvlivnějších žen světa podle Forbesu objevily zástupkyně z 28 států.

Kompletní žebříček časopisu Forbes najdete ZDE.

vib


Klíčová slova: Merkelová, Obama, Forbes, clinton, beyoncé


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.