nahoru

Univerzita v Benátkách zrušila návštěvu ruského ministra kultury kvůli jeho kontroverzním výrokům

vib 15. května 2014 • 14:00
Vladimir Medinsky
Vladimir Medinsky
• foto: 
wikipedia.org

Univerzita Ca' Foscari v Benátkách ve středu zrušila plánovanou návštěvu a ocenění pro ruského ministra kultury Vladimira Medinského. Studenti i profesoři se totiž vzbouřili a považují některé názory moskevského politika za nepřijatelné. Informoval o tom web thelocal.it.

Italům se především nelíbí některá silně nacionalistická prohlášení Medinského. „Ministr nakonec návštěvu zrušil a ceremoniál byl odložen na neurčito,“ oznámila mluvčí univerzity Federica Scotellarová.

Vladimir Medinsky, který je silně protikomunistického zaměření (navrhuje odstranit z moskevského Rudého náměstí mauzoleum Lenina), v dubnu například řekl, že „evropská kultura je zkažená a že jejím posledním ochráncem bude Rusko, protože to představuje skutečnou evropskou civilizaci a křesťanské hodnoty“.

Některá italská média ale spekulují, že za zrušením návštěvy může být odveta za ruskou politiku na Ukrajině. Přitom ministr Medinsky je sám původem Ukrajinec.

vib


Klíčová slova: Rusko, Benátky, Vladimir MedinskyDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.