nahoru

McDonald´s nečekaně uzavřel své restaurace na Krymu

vib4. dubna 2014 • 12:17
McDonald´s nečekaně uzavřel své restaurace na Krymu
foto: Profimedia.cz

Známá americká společnost McDonald´s uzavřela ve čtvrtek své tři restaurace na Krymu, který je okupován Ruskem. Oficiálně uvedla, že je to z „provozních důvodů“. Informoval o tom web Hlas Ruska.

Rozhodnutí je to nečekané a především rychlé. McDonald´s měla na Krymu své fast foody v Simferopolu, Sevastopolu a na Jaltě. Firma také oznámila, že v práci bude pokračovat, jakmile to bude možné. Co přesně ji k neobvyklému uzavření podniků ale vedlo, není jasné. Určité problémy například existují v souvislosti s ruskou anexí Krymského poloostrova v bankovnictví.

McDonald´s současně všem svým zaměstnancům na Krymu nabídl místo jinde na Ukrajině a slíbil jim zachování platu a jejich pozice. Dokonce se hodlá podílet na úhradě nákladů na přestěhování a bude platit tři měsíce nájmu pro ty, co z Krymu odejdou. To by potom vypadalo, že důvod uzavření krymských fast foodů je spíše „politický“.

Svoji pobočku na Krymu uzavřela i doručovací společnost Universal Postal Deutsche Post´s, která sídlí ve švýcarské Ženevě.

vib


Klíčová slova: reflex, ukrajina, mcdonaldDiskuse ke článku