nahoru

Útočníci s noži ubodali na železniční stanici v Číně 27 lidí

ČTK1. března 2014 • 19:27
Čína
Čína
• foto: 
Reuters

Při útoku skupiny pachatelů na železniční stanici v Číně dnes zemřelo minimálně 27 lidí a dalších 109 osob bylo zraněno. Informovala o tom oficiální čínská tisková agentura Nová Čína. Motiv útoku zatím není znám.

Útok se odehrál v Kchun-mingu, hlavním městě provincie Jün-nan na jihozápadě Číny. Skupina útočníků byla podle médií ozbrojena noži. Místní televize K6 uvedla, že policie několik útočníků zastřelila a oběti jsou dopravovány do nemocnic.

Na internetu se objevily fotografie zobrazující rozházená zavazadla a těla ležící v krvi na podlaze, napsala agentura AP.

ČTK


Klíčová slova: čína


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější