nahoru

V Sýrii byla ukamenována dívka za používání facebooku

sto 22. února 2014 • 10:00
Ukamenování
Ukamenování
• foto: 
Archív

Za nemorální a nepřípustné je v Iráku a Sýrii považováno spravování vlastního facebookového účtu. Jiný kraj, jiný mrav. Svět ale nyní oblétá zpráva, která se objevila na serveru Indiatoday.in. Za to, že syrská dívka porušila facebookové tabu, ji ukamenovali k smrti.

Území bývalé slavné Mezopotámie se stále více proměňuje v místo krutých příběhů a osudů. Mladá dívka Fatoum Al-Jassem byla v polovině února nelidsky ukamenována na základě rozsudku, kterou nad ní vynesl soud v rámci práva šaríja, který drží dohled nad morálkou a „pořádkem“ v islámských zemích. Rozhoduje v případech kriminality, náboženství i běžných „prohřešků“. Používání nejoblíbenější světové sociální sítě je považované v islámských zemích, a tedy i v Sýrii, za amorální.

V zemi, kterou zmítá občanská válka kvůli autoritářské vládě prezidenta Bašára Assada, toto jistě nebyl první případ. Do médií se dostane jen zlomek z toho,  co se v této islámské zemi reálně odehrává.

sto


Klíčová slova: reflex, sýrie, islámDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.