nahoru

Moderátor Václav Moravec končí v Babišově Rádiu Impuls

ref 14. února 2014 • 10:00
Václav Moravec
Václav Moravec
• foto: 
profimedia.cz

Moderátor Václav Moravec se kvůli možnému střetu zájmů rozhodl od konce února ukončit spolupráci s Rádiem Impuls, kde podvečer uváděl svůj diskusní pořad. Důvodem je to, že Impuls koupila společnost Agrofert ovládaná ministrem financí Andrejem Babišem.

„Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je snaha i nadále udržet vysokou úroveň, důvěryhodnost a nestrannost hlavního diskusního pořadu ČT Otázky Václava Moravce,“ řekla k tomu Alžběta Plívová, mluvčí České televize.

Samotný moderátor na svém Twitteru a Facebooku uvedl, že je týdny dotazován, zda skončí v Impulsu, až dojde ke změně vlastníka. „A když k ní dojde, tak jsem dotazován, proč odcházím. Bavím se,“ napsal svým fanouškům. Podle mediálních odborníků by se Václav Moravec dostával do konfliktu zájmů, kdyby jako moderátor hlavní politické debaty na veřejnoprávní televizi diskutoval s Andrejem Babišem, který by byl současně jeho zaměstnavatelem v Impulsu.

ref
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.