Bývalý stalinista, spisovatel Kohout, nevkusně napadl Věru Čáslavskou | Reflex.cz
nahoru

Bývalý stalinista, spisovatel Kohout, nevkusně napadl Věru Čáslavskou

Viliam Buchert9. února 2014 • 13:00
Pavel Kohout
Pavel Kohout
• foto: 
Profimedia.cz

Politické názory některé lidi dovedou až k nechutným útokům. Jeden z nich předvedl spisovatel Pavel Kohout, který napadl v sobotní MF Dnes nejslavnější sportovkyni naší historie, Věru Čáslavskou.

Kohout v souvislosti s prezidentováním Miloše Zemana a tím, že Čáslavská nedávno odmítla přijít kvůli postojům a chování české hlavy státu na Pražský hrad na akci pořádanou olympijským výborem, v novinách napsal: „Vracení řádů a bojkot pozvání je v demokracii gestem bez rizika a roztleská leda pár stejnoduchých; svědčí o pokleslém chování či potřebě osvěžit dávnou slávu. Jenže ani olympijské medaile nejsou Věře Čáslavské omluvou…“

To píše někdejší obdivovatel diktátora Stalina a příznivec komunistického režimu v dobách, kdy se odehrávaly u nás největší zrůdnosti (v 50. letech) o člověku, který se proti totalitě a ruské okupaci země postavil a měl z toho dlouhodobé problémy. Ze strany Kohouta je to velká drzost, kterou navíc propojil s velebením Zemana. Ostatně přimknout se k někomu, to tomuto spisovateli a dramatikovi šlo vždy velmi dobře.

Jistě, Kohout po dvaceti letech podpory totality „prozřel“, odešel do emigrace, podepsal Chartu 77 a postavil se vší silou proti bolševikům. Za to mu patří medaile a poklona. Předtím ale nestvůrný režim pomáhal u nás stvořit. Napadlo by snad někoho normálního, že do prvního manželství na své výslovné přání vstoupí v den Stalinových narozenin?

Woody Allen odmítl obvinění ze zneužití dcery před 21 lety

Právě z těchto důvodů je nepochopitelné, že napadá právě Věru Čáslavskou, která za své protesty proti okupaci Československa byla po roce 1968 režimem utlačována. Navíc Kohout se zcela plete v tom, že by si Čáslavská potřebovala „osvěžit dávnou slávu“. Byla a je ve většině zemí světa slavnější a známější než naprostá většina Čechů. Spisovatel ve zaslepené lásce k Zemanovi napsal úplný nesmysl.

A další přidal na závěr svého absurdního článku. Tvrdí, že Česká republika je díky prezidentu Zemanovi v lepším stavu než před rokem. Proboha, v čem je lepší? Mohl by Kohout jmenovat jednu jedinou věc? Jedinou lepší věcí by bylo, kdyby pan Kohout už nepsal podobné nesmysly. Předvedl „pokleslé chování“, které vyčítá Čáslavské.

Babiš ukončil svůj blog a to je velká škoda, byl to zvláštní zdrojKlíčová slova: reflex, kohout, caslavska


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Ivan Stěpanovič Koněv: Hrdinný osvoboditel Prahy, nebo padouch?
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč se Čapí hnízdo nesmělo dostat před soud
PREMIUM X Taylor Swift: Blonďatá zpěvačka dobyla hudební trůn a stala se nejlépe vydělávající celebritou světa
PREMIUM X Vsadil jsem, že ANO nevyhraje. Nevyšlo to, říká volební sázkař na plný úvazek Michal Sirový
PREMIUM X Josef Mašín: Z chytrých komunistů se stali kapitalisti, ti blbější zůstali ve straně a dál sní o komunistickém ráji

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější