nahoru

Hejtman Řihák (ČSSD) si buduje kult osobnosti za veřejné peníze

vib 28. ledna 2014 • 12:30
Josef Říhák
Josef Říhák
• foto: 
profimedia.cz

Davidu Rathovi bylo často vyčítáno, že si jako hejtman Středočeského kraje přisvojuje zásluhy jiných lidí a že za peníze daňových poplatníků uveřejňuje inzeráty, které ho mají v jeho regionu velebit. Rathův nástupce, Josef Řihák (opět z ČSSD), ale dělá přesně to samé.

Například poslední sobotu vyšel v deníku Právo celostránkový inzerát s titulkem „Středočeský kraj – silné srdce země české“. Čtení je to pozoruhodné, soudruh Kim Čong-un postupuje v Severní Koreji stejně.

Na stránce jsou tři fotografie – na všech je hejtman Řihák. Stafáž (aby se neřeklo) mu na každé dělá pár dalších osob.

Celkem jsou zde uveřejněny čtyři články – jeden napsal sám hejtman Řihák, další tři jsou o tom, co hejtman Řihák v poslední době dělal. Křtil knihu, navštívil veletrh Regiontour v Brně, ušetřil kraji půl miliardy a má jasný názor, jak je to s těžbou zlata. Už jenom chybí, že odhazuje sníh z chodníku před domovem důchodců.

Pokud byste se rozhodli zjistit, zda ve Středočeském kraji existují i jiní politici, jiní zastupitelé či dokonce jiné politické strany, bohužel máte smůlu. Za veřejné peníze existuje jen permanentní předvolební kampaň hejtmana Josefa Řiháka.

Foto printscreen deník Právo

vib


Klíčová slova: David Rath, ČSSD, říhákDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.