Hejtman Řihák (ČSSD) si buduje kult osobnosti za veřejné peníze | Reflex.cz
nahoru

Hejtman Řihák (ČSSD) si buduje kult osobnosti za veřejné peníze

vib28. ledna 2014 • 12:30
Josef Říhák
Josef Říhák
• foto: 
profimedia.cz

Davidu Rathovi bylo často vyčítáno, že si jako hejtman Středočeského kraje přisvojuje zásluhy jiných lidí a že za peníze daňových poplatníků uveřejňuje inzeráty, které ho mají v jeho regionu velebit. Rathův nástupce, Josef Řihák (opět z ČSSD), ale dělá přesně to samé.

Například poslední sobotu vyšel v deníku Právo celostránkový inzerát s titulkem „Středočeský kraj – silné srdce země české“. Čtení je to pozoruhodné, soudruh Kim Čong-un postupuje v Severní Koreji stejně.

Na stránce jsou tři fotografie – na všech je hejtman Řihák. Stafáž (aby se neřeklo) mu na každé dělá pár dalších osob.

Celkem jsou zde uveřejněny čtyři články – jeden napsal sám hejtman Řihák, další tři jsou o tom, co hejtman Řihák v poslední době dělal. Křtil knihu, navštívil veletrh Regiontour v Brně, ušetřil kraji půl miliardy a má jasný názor, jak je to s těžbou zlata. Už jenom chybí, že odhazuje sníh z chodníku před domovem důchodců.

Pokud byste se rozhodli zjistit, zda ve Středočeském kraji existují i jiní politici, jiní zastupitelé či dokonce jiné politické strany, bohužel máte smůlu. Za veřejné peníze existuje jen permanentní předvolební kampaň hejtmana Josefa Řiháka.

Foto 

vib


Klíčová slova: říhák, ČSSD, David Rath


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
23,080
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější