nahoru

Pozor, na českých školách učí sektáři, například Vesmírní lidé

Adéla Knapová 9. ledna 2014 • 13:00
Vesmirní lidé
Vesmirní lidé
• foto: 
www.vesmirni-lide.cz

Sektáři Vesmírní lidé věří, že jsou v kontaktu s mimozemskými a vesmírnými civilizacemi, a že dokážou komunikovat přímo s Nejvyšším stvořitelem či Světlem. Nauka sekty je kompilátem různých náboženství a ezoteriky, proto jejich ideály často šíří právě lidé, kteří se takzvanou ezoterikou i zabývají.

Na gymnáziu v jihomoravském Vyškově vyučuje například angličtinu ezoterička, jež své studenty (v drtivé většině nezletilé) mimo jiné obesílá pozvánkami na různé happeningy a akce Vesmířanů. Naposledy těsně před Vánoci zvala přes Facebook na „Kvantové probuzení“.

Jak se ukázalo, tato učitelka si v budově hned vedle gymnázia otevřela a provozuje Energy studio. Ke studentům, kterým byla školou dodána jako důvěryhodná autorita, šíří nenápadně svou nauku. Bez vědomí rodičů žáků. Když to někteří rodiče zjistili, obrátili se na Reflex s žádostí o pomoc.

A jak to dopadlo? Přečtěte si reportáž o sektářích na českých školách v novém vydání tištěného Reflexu, který vyšel ve čtvrtek 9. ledna.Klíčová slova: reflex, sekta, vesmirni lideDiskuse ke článku