nahoru

V sídle palestinského velvyslance jsme našli 12 zbraní, řekl Červíček

ČTK, lam5. ledna 2014 • 13:28
Ambasáda
Ambasáda
• foto: 
ČTK

V sídle palestinského velvyslance v Praze bylo nalezeno 12 zbraní, řekl serveru iDnes.cz policejní prezident Martin Červíček. Byly tam pistole a samopaly. Dosud se o počtu zbraní nalezených po výbuchu trezoru v objektu spekulovalo. Exploze ve středu zabila palestinského velvyslance Džamála Muhammada Džamála.

"Potvrzuji 12 kusů zbraní. Nyní se provádí různé znalecké zkoumání z oboru genetiky a balistiky. Teprve až budou výsledky, tak zveřejníme, o jaký konkrétní druh zbraní šlo," řekl Červíček ČTK. Až dosud policie s ohledem na vyšetřování odmítala upřesnit počet zadržených zbraní.

Celou kauzu odstartoval středeční výbuch trezoru v rezidenci palestinského velvyslance Džamála Muhammada Džamála, který o pár hodin později vážným zraněním v nemocnici podlehl. Česká policie vylučuje úmyslný trestný čin a explozi vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti, obdobný postoj zaujaly i palestinské úřady. Policisté během vyšetřování nalezli na území budoucího sídla ambasády několik zbraní.

Policie pokračuje podle své mluvčí Andrey Zoulové ve vyšetřování a zkoumá stopy zajištěné v objektu. S týmem vyšetřovatelů prý spolupracují například pyrotechnici a lidé z dalších útvarů, doplňují se také výslechy. U zbraní policie zjišťuje, jestli nebyly použity ke spáchaní nějakého trestného činu na území ČR, uvedla Zoulová. Policie podle ní zjišťuje, jak se zbraně do Česka dostaly.
  

ČTK, lam


Diskuse ke článku