nahoru

Zemanova sázka na projev o Vánocích u diváků nezabrala, poslední Klaus měl jednou tolik

ref 27. prosince 2013 • 13:00
Miloš Zeman
Miloš Zeman
• foto: 
ČTK

Miloš Zeman zdůvodnil datum svého včerejšího televizního vánočního poselství tím, že je to návrat k tradicím. Odpověď diváků byla ale jednoznačná, někdejší novoroční projevy prezidentů lákaly daleko více.

Zeman nejenže přednesl zcela sebestředný projev, ve kterém ani nenaznačil, jaký očekává vývoj v zemi, ale setkal se i s menším zájmem televizních diváků. Zatímco poslední novoroční projev Václava Klause vidělo 1. ledna celkem 2,3 milionů diváků, tak Zemana si ve čtvrtek pustilo jen přibližně 1,1 milionu lidí.

Podle televizních expertů sázka na vánoční poselství nevyšla, protože Češi očekávají od hlavy státu projev právě na Nový rok, ve kterém by kromě hodnocení (ale stavu země, ne stavu Miloše Zemana, jak jsme mohli vidět teď) naznačil, co se dá očekávat v přicházejícím roce. Jak sám Zeman v televizi Nova prozradil, tak to, aby vystoupil raději na Vánoce, mu poradil jeho hradní protokolář Jindřich Forejt.

Další zajímavostí ve sledovanosti prezidentova poselství bylo, že pořad sice produkovala a natáčela TV Nova, jenže daleko více lidí se na něj dívalo na ČT1.

ref


Klíčová slova: reflex, zeman


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo