Reflex má nové majitele: Vydavatelství koupili Daniel Křetínský a Patrik Tkáč | Reflex.cz
nahoru

Reflex má nové majitele: Vydavatelství koupili Daniel Křetínský a Patrik Tkáč

REDAKCE20. prosince 2013 • 21:40
Daniel Křetinský
Daniel Křetinský
• foto: 
profimedia.cz

Podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč se dnes stali novými majiteli české pobočky Ringier Axel Springer, která je vydavatelem časopisu Reflex a největším tiskovým vydavatelstvím v České republice.

Ringier Axel Springer CZ, které vydává deníky Blesk, Aha! a Sport, ale i časopisy Reflex, ABC, Svět motorů či Geo, je ekonomicky úspěšné vydavatelství, což na současné české mediální scéně není samozřejmostí. „V současné situaci tohoto vydavatelství vidím více příležitostí než problémů,“ řekl k tomu včera Křetínský.

Ani jedna strana zatím neoznámila, za kolik byla společnost prodána, ale ohodnocena byla na 4,7 miliardy korun. Křetínský a Tkáč koupili vydavatelství jako soukromé osoby. Celou transakci ještě musí schválit antimonopolní úřad.

„Jsme si vědomi problémů, se kterými se tradiční tištěné noviny v současnosti potýkají. Těšíme se ale na spolupráci se současným manažerským týmem, který vede generální ředitelka Libuše Šmuclerová, a se kterým chceme najít správná strategická řešení," oznámil Daniel Křetínský, který patří mezi nejvlivnější postavy českého byznysu a spolu s Patrikem Tkáčem (skupina J&T) působí v Energetickém a průmyslovém holdingu. Křetínský vlastní také fotbalový klub AC Sparta Praha.

REDAKCE


Klíčová slova: Daniel křetinský


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější