Teta vůdce KLDR a manželka popraveného generála je vážně nemocná | Reflex.cz
nahoru

Teta vůdce KLDR a manželka popraveného generála je vážně nemocná

jan20. prosince 2013 • 09:26
Kim Kyong-hui
Kim Kyong-hui
• foto: 
ČTK

Vdova po vysoce postaveném úředníkovi KLDR Čong Sung-tchekovi, který byl minulý týden popraven, a teta současného severokorejského vůdce Kim Čong-una Kim Kyong-hui je vážně nemocná. Oznámil to jihokorejský list The Chosun Ilbo v pátek.

Kvůli nemocnému srdci se Kim Kyong-hui 40 dní léčila v Rusku a vrátila se do Pchjongjangu minulý měsíc, píše zmíněný list. Podle jeho informace je stav Kim Kyong-hui vážný.

List připomíná, že bývalý vůdce KLDR Kim Čong-Il a zakladatel státu Kim Ir-sen zemřeli na srdeční záchvat. To vše poskytuje důvod k předpokladu, že tato nemoc je dědičná, zdůrazňuje list The Chosun Ilbo. Vdova bývala spolu s jejím sesazeným a popraveným manželem považována za pár skutečně vládnoucí severokorejskému stalinistickému režimu. Spekulovalo se o tom, že vdova neměla se svým manželem ideální vztah a že ji možná teď sankce nepostihnou. Navíc byla ještě 15. prosince jmenována do pohřební komise po úmrtí jednoho režimního papaláše a nedává najevo nějaké emoce ohledně popraveného manžela. Pokud jde o její osobu, ví se, že jí v hlavním městě patří restaurace podávající hamburgery, kterým se tak ale nesmí říkat a že je alkoholička, což může stát za jejím podlomeným zdravím.

Strýc korejského vůdce Kim Čong-una byl popraven
ČTK 13. prosince 2013 • 10:13

Strýc korejského vůdce Kim Čong-una byl popraven

jan


Klíčová slova: kim čong-un, severní korea


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější