ONLINE KOMENTÁŘ REDAKTORŮ REFLEXU: Sledujte s námi první povolební debatu | Reflex.cz
nahoru

ONLINE KOMENTÁŘ REDAKTORŮ REFLEXU: Sledujte s námi první povolební debatu

REDAKCE26. října 2013 • 18:53
volby 2013
volby 2013
• foto: 
reprofoto ČT24

Volby jsou za námi, ale to nejtěžší teprve přijde - sestavení vlády. Lídři stran, které se dostali do Poslanecké sněmovny se sešli v České televizi na první povolební debatě. Tu sledují také všímaví redaktoři Reflexu. A těm nic neunikne!

Online přenos


8:51

Šestnáct kandidátů dostalo po jednom preferenčním hlasu. Tak aspoň na někoho mají kandidáti vždycky spoleh.

21:35

Já nekončím, přesouvám se zpátky na přenos z voleb, SEM

21:34

Aha, tak tohle nás čeká. "Nejlepší je, když jeden vládně," řekl na závěr Babiš.

21:33

"Nic horšího jsme tady nezažili," řekl o Nečasově vládě Andrej Babiš. Jo, to si říkáme po každé vládě. A já se děsím, co přijde teď.

21:32

Debata byla tak vyčerpávající, že končíme také. Přesto bychom chtěli, aby bylo líp. Ale bude zřejmě hůř. Marek Stoniš + Viliam Buchert

21:27

Komunista si stěžuje, že se žádná strana nemá vylučovat z jednání. Zajímavé. Komunisti přece nikdy nikoho z jednání nevylučovali. Oni rovnou popravovali.

21:26

Konečně pořádná informace! To je odpověď na nesmysly v končící povolební diskusi na ČT. Přes 80 procent občanů v průzkumu odpovědělo, že předčasné volby nic nevyřešily. Proč se s tím v diskusi nezačalo?

21:22

Babiš navrhuje centrální nákupy. Filip stříhá ušima. Tomu komunisti rozumí!

21:21

Okamura, Belobradek ani Babis netuší o čem je rec. Ale na druhou stranu, přiznali to bez vytacek

21:19

Senátor Tomio Okamura přesně neví, co bylo v zákonných opatřeních Senátu. Byla to zrovna ta třetina případů, kdy byl nemocný. Ach ty mladé partnerky.

21:18

Mirka si s Karlem rozumí.

21:18

Exkluzivně! Podle informací reflexu.cz se na Kavčí Hory do studia ČT, kde se odehrává povolební debata, blíží docent Chocholoušek, který polovinu diskutujících odveze do léčebny v pražských Bohnicích. Situace je vážná. Jaká pak vznikne koalice?

21:14

Kohout možná pomůže - viz jeho Twitter "Klidně mu půjčím červenou tužku, pokud jde o pomoc s rozpočtem. Ale ať mi nikdo zase nenabízí nějaké funkce. Nic neberu."

21:12

Sobotka dráždí Zemana rýpáním do jeho vlády.

21:12

Okamura se pochlubil, že státní rozpočet nechá analyzovat svým ekonomickým expertem Pavlem Kohoutem. Ten ovšem kvůli podivným praktikám pana předsedy už Úsvit dávno opustil. Že by to Okamura nevěděl? Nebo se snad Pavel Kohout po oznámení výsledku voleb k Pitomiovi vrátil?

21:09

Rýsuje se druhá koalice rozpočtové odpovědnosti. Snižovat schodek chce ODS, TOP 09, KDU-ČSL (tak trochu), Okamura i Babiš. 

21:07

Kníže se probral. Kdy asi odstoupí z čela TOP09?

21:05

Ano, více peněz pro školství a vědu. Jako obvykle. Tam už musí být pořádný ranec.

20:06

ANO, Babišovi je jasné, že podobné diskuse jsou ztrátou času

21:05

Z výrazu tváře páně Babiše se zdá, jakoby si začal uvědomovat, že takhle se fírma řídit nedá.

21:03

Ještě chvíli a dám se k Jehovistům, mám to kousek od bytu.

21:00

Ve sněmovně se rýsuje většina, která se bude snažit změnit církevní restituce. Takže žádná nová témata.

21:01

Agent Falmer alias Vojtěch Filip říká, že se tady pořád lže. Mohl by tedy odpovědět konečně na to, za co mu platila zločinecká StB?

20:59

Nebojte se, debata bude trvat už jenom půl hodiny.

20:59

Na chvilku jsem se lekl, Moravec se tvářil vážně, něco o návratu majetku církvím. Napil jsem se opět těžkého francouzského červeného Haut-Plaisance, a je zase líp. Karel Schwarzenberg pořád nemluví

20:56

Babis: církevní restituce přicházejí ve chvíli, kdy je tu milion zdravotně postižených. Aha!

20:54

Všichni diskutují, kdo bude vládnout, a přirom jediný, kdo už má svého ministra teď, jsou lidovci. Ministra životního prostředí Podivínského, který už několik měsíců v tichosti řádí v Rusnokovo-Zemanově vládě. Takže se opravdu není čeho bát - lidovci ten "průnik" najdou opravdu s kýmkoliv.

20:49

Zdá se, že přídomek Zemanovci bude mít v příštích volbách KSČM.

20:50

Chvilku vážně: všichni lídři stran jsou zjevně po kampani unaveni a tato diskuse je zbytečná. Tomio a Babiš ale občas hezky mrkají. Vojtěch Filip zcela zapomněl, že není na schůzi KSČM

20:48

Babis připouští koalici i podporu menšinové vládě. Stacily tři hodiny.

20:44

Babis se ptá Schwarzenberga, Němcové a Sobotky na něco, co neřekli

20:47

Karle, výborně! Schwarzenberg usnul a zatím řekl jen dvě věty. Tentokráte má pravdu, nedá se to poslouchat. Ale my nasloucháme, jsme jako Obama

20:42

Belobradek si právě řekl o ministerské křeslo. Otázka je, které

20:41

Tomio podezrele dlouho mlčí

20:41

Tomio podezrele dlouho mlčí

20:40

Belobradek hledá programové pruniky. Lidovci ovšem sli vždycky po rezortech.

20:44

Bělobrádek hledá průnik se sociální demokracií. Opačně: Průnik s lidovci je jednodušší, než s prostitutkou, která provozuje svou profesi deset let na E55.

20:39

Omlouvám se, na pár minut jsem u této debaty usnul... Napil jsem se ale těžkého francouzského červeného Haut-Plaisance a bude opět líp 

20:38

A tak ne, podle Sobotky musí mít země vládu.

20:37

Celou sněmovnu obsadí čistě opoziční strany. Pak se nedivte, že si Zeman dělá, co chce.

20:33

Z TV debaty to vypadá, jakoby všem bylo všechno jedno.

20:33

Okamura vymyslel nový termín - jeho strana podpoří každý VEŘEJNOPROSPĚŠNÝ návrh. Šéf Úsvitu se asi moc díval na film Kulový blesk, kde legendární Máňa tvrdila, že návrh není směroplatný,

20:32

Konečně!!! "Vysvědčení, které vystavili voliči."

20:31

Bělobrádek se pokouší mluvit rozumně. Už zmínil i hrozbu dalších předčasných voleb.

20:32

Václav Moravec je pořád na půdorysu něčeho. Čeho? Co je na jiném programu?

20:30

Ano, Mirku, slyšel jsi správně

20:29

Prezident si zase udělá, co chce, naznačuje Němcová. Koho asi jmenuje premiérem? Rusnoka? Pecinu? Mynáře? Katku?

20:30

Pitomio nepochopil, že povolební jednání nejsou o tom, aby šéfové stran prosazovali svá předvolební hesla a sliiby. Přímá demokracie ale nemusí být špatný nápad, zkusme to. Jediné, co totiž způsobuje Okamurova řeč, je chuť co nejrychleji spustit petici za jeho odvolání z Poslanecké sněmovny. 

20:25

Ani Tomio Okamura nestojí o žádné funkce. Zdá se, že sněmovna bude v tomto volebním období fungovat bez předsedy a místopředsedů. A vůbec - nově zvolené strany nepotřebují ani vládu.

20:24

Když Babis ironizoval své politické neznalosti, rozlehl se sálem hlasitý smích a potlesk.

20:24

Tak další, kdo dělá, že o práci ve sněmovně nic neví, je Pavel Bělobrádek. Prý nejdřív bude hledat toaletu nebo co. Aspoň neuspává.

20:22

Kdybych se odmlčel na delší dobu, znamená to, že Sobotka je uspavač cvrčků. Vysvětluje, že jednání budou dlouhá a obtížná..

20:23

O čem je ta diskuse? Zajímá kromě Moravce a těch několika pánů a jedné dámy, jaké bude složení vedení Poslanecké sněmovny? Bude pak líp? Nebude.

20:19

Vojtěch Filip se pokouší uspat své kolegy popisováním sněmovních procedur. Asi věděl, že po něm bude odpovídat kníže.

20:17

Babiš právě pochválil Reflex a další média, která nevlastní.

20:16

Opravdu Babiš o sněmovně a politice nic neví, nebo to jenom dělá?

Celá debata je nejzajímavější tím, co v ní není - Miloš Zeman. Sobotka může blekotat o krizi ve zdravotnictví, co chce; o tom, kdo bude premiérem, stejně rozhodne prezident. Nejdůležitější debata právě proibíhá v oblacích cigaretového dýmu někde na Hradě.

20:15

Bohuslav Sobotka si teď málem zívl během vlastního proslovu. Jestlipak dnes v přímém přenosu někdo usne? Budou se kecat blbosti?

20:12

Němcové asi radil Sir Humphrey Appleby. Já nevím, nevnucuji se, neusiluji o to, ale kdybych byla požádána, kdyby si to situace žádala a nebyla jiná možnost, tak bych se obětovala a tu předsedkyni dělala.

20:12

Jedno už víme, i když to v podstatě ani nezačalo - bude to nuda. Bureš (pardon Babiš) je unavenej. Schwarzenberga to nebaví. Okamura neví, kde je. Bělobrádek řekne cokoli. Falmer (pardon Filip, nějak je tam těch agentů StB moc) opakuje to samé.

20:10

Miroslava Němcová se prohlásila za královnu preferenčních hlasů mezi lídry kandidátek. Jenže Karel má ještě o deset tisíc víc. Ale druhé místo je taky fajn. I když v Praze.

20:06

Pavel Bělobrádek si rýpnul do ODS. Podle něj ještě některé strany čeká to, co si prožila KDU-ČSL, tedy jedno volební období mimo Poslaneckou sněmovnu. S kým by to pak ale dal dohromady?

20:07

Mirce Němcové je to líto. Myslí tím volební výsledek. Zřejmě pořád nepochopila, že už tam má za ODS diskutovat někdo jiný. Chtěl bych se ODS zeptat, kde je jejich Vize 2020? Proč se ji strana nedržela?

20:03

Filip i Schwarzenberg jsou překvapeni z výsledku ANO 2011. Babiš taky.

20:02

Bohuslav Sobotka je překvapen z toho, že jeho vítězství je ještě menší než vítězství Jiřího Paroubka v roce 2010, po kterém rezignoval na post předsedy ČSSD. Sobotka se k takovému kroku nechystá.

20:00

Dobrý večer, vítejte u povolební debaty lídrů stran, které se probojovaly do Poslanecké sněmovny. V diskuzi České televize se ještě zřejmě všichni budou přesvědčovat o tom, že do vlády určitě ne a zvlášť ne s ODS, TOP 09, Úsvitem, ANO 2011, KSČM a ČSSD. Zájem bude jenom o lidovce, kteří se tak vrací do své staré pozice nepostradatelných.

19:59

Jsme strašně napjatí. Chceme fungující stát! Obrátí se Bělobrádek jako slunečnice za Sobotkou a Babišem? Udělá ano Babiš k Sobotkovi? A bude pak líp? A bude Sobotka sobotkou i v neděli? 

REDAKCE
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější