nahoru

Seriál Jiřího X. Doležala: Sluníčkoví človíčkové 3. díl: Multi Kulti

Jiří X. Doležal 25. července 2013 • 13:56
• foto: 
Profimedia.cz

Bazálním znakem sluníčkáře je multikulturnost a přesvědčení, že jiné kultury jsou plnohodnotné a stejně rozvinuté jako ta naše. Nechápou, že ve většině míst, kde se nepíše latinkou, dochází k permanentnímu popření lidských práv.

Motto 4. dílu: Přes svůj okázalý multikulturalismus vykazují sluníčkáři sympatie téměř výhradně k muslimům, ne k jiným kulturám, a mívají zaznamenáníhodné projevy antisemitismu.

Celý islámský svět je založen na vykořisťování ženské práce, popření základních lidských práv žen, totální nesvobodě projevu, cestování i víry. K islámskému právu šaríja (které například většina mladých v Pákistánu považuje za lepší a pro jejich zemi vhodnější systém než demokracii) neodmyslitelně patří bičování, sekání rukou, a za nevěru ukamenování. Na to, jak kamenovat ženy, existuje dokonce podrobný psaný (a pro méně gramotné muslimy kreslený) manuál.

Nejde samozřejmě jen o islám. I v zemích nemuslimských a tak sympatických, jako je Srí Lanka, visí na letištích napsané nápisy v angličtině, že tam věšej pašeráky drog, a v Singapuru či Malajsii jsou podobné tresty za jednoho jointa samozřejmostí. Kanibaly jsme již vyhubili, takže bohužel není známo, jak by sluníčkové obhajovali multikulturní soužití se sousedem, který vás s chutí sežere.

Pokud se sluníčkář na cestách náhodou dostane někde v pákistánských či afgánských horách k pohostinnému vesničanovi, je jím okouzlen. A nebere v úvahu, že tan čajem ho nalévající gentleman řeže starou bičem, živí se i s celou rodinou pěstováním opia a svým kalašnikovem v průběhu života zastřelil už jedenáct lidí. Stejně tak okouzlující papuánský domorodec z doby kamenné, náčelník kmene, za svůj život již z pro nás nepochopitelných důvodů kamennou sekerou zabil jedenáct papuánců z jiných kmenů.

Cizí kultury máme podle nejhlubšího přesvědčení sluníček akceptovat i v Evropě a svoje vlastní tradiční hodnoty nahradit tolerancí k nekulturnímu barbarství nejčastěji muslimů na našem vlastním území. Oplzlé obtěžování žen muslimskými přistěhovalci ze severní Afriky v Holandsku se stalo tématem proslulého dokumentu. V západní Evropě již více než u nás etablované sluníčkářství zabraňuje poslat tyto gentlemany šupem zpět domů do Maghrebu, kde by si podobné chování na ulici a k muslimce nikdy nedovolili. A tak se postupně tím změnilo klima a bezpečnost západoevropských měst. Zaplať Bůh je na tom Česko zatím ještě velmi dobře.

Zcela bizarní je pak pohled sluníček na konflikt Izrael - Hamás, rozuměj pásmo Gazy. Pravdu má teroristická organizace Hamás, když permanentně z Gazy ostřeluje svobodný a demokratický stát Izrael. Hamás sice střílí a nově například zavádí povinnou segregaci podle pohlaví ve školách, ale přesto má podle sluníček pravdu. Židé, kteří v arabském moři okolo bojující o holé přežití, jsou naopak ti zlí, protože, drzouni, chtějí, aby na ni nikdo nestřílel.

Sluníčkářky v tomto ohledu lze pochopit pouhým nazřením jejich sexuality. Trpící, utlačovaný, štíhlý, vysoký, snědý, mužný a dvacetiletý příslušník hnutí Hamas je pro ně stejná delikatesa jako gothaj od Dolejšího z Davle (nebo mrkev od Góvindy, pokud jsou vegetariánkami). U sluníčkářů mužského pohlaví jde nejspíš o vlastní projekce. Ten snědý terorista je přesně tak sexy, jak by si sluníčkář přál být, kdyby si troufnul.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.