nahoru

Anketa Reflexu: Můj oblíbený vtip

Reflex31. prosince 2012 • 06:00
Zelený Raoul
Zelený Raoul
• foto: 
Štěpán Mareš

Vtip, anekdota, popřípadě fór, je krátké vyprávění, jehož účelem je pobavit příjemce (posluchače či čtenáře), píše se ve slavné Wikipedii o žánru, který tradičně ve vánočně silvestrovském čísle předkládáme našim čtenářům.

Petr Nárožný
Petr Nárožný, Herec

Je to starý vtip z doby německé okupace. V Berlíně si v roce 1933 dá prodavač do výkladu nápis: U nás je každý herink tlustý jako Göring. Za urážku tehdejšího ministra vnitra však dostane jeden rok nepodmíněně. Po návratu z vězení opět obnoví obchod a do výkladu si dá nápis: U nás je každý herink tlustý jako loni.

 

Ivan Douda
Ivan Douda, protidrogový expert

Ten vtip jsem vymyslel před padesáti lety jako tzv. mladý básník: Neříkej hop, dokud ti nepřeskočí.

 

 

Karel Stiegerwald
Karel Steigerwald, dramatik a novinář

Něco pro pamětníky ruské invaze. V roce 1968 jsem vymyslel a můj kamarád z FAMU nakreslil tento vtip, který nám otiskl Mladý svět. Zubožená rodina stojí před vánočním stromečkem, kde nejsou žádné dárky. Tatínek říká: Děti, neplačte, letos nám Ježíšek donesl dědu Mráze.

 

Michal Pavlata
Michal Pavlata, herec a publicista

Pán stojí před nápisem „Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak“ a říká: To to nějak uběhlo...

 

 

 

Ludvík Vaculík
Ludvík Vaculík, spisovatel

Říká jeden anglický lord druhému: A víte, že v Americe zvolili prezidentem černocha? Druhý odpovídá: To bude mít jeho pán radost.

 

 

Aleš Michl
Aleš Michl, ekonom

Oblíbený vtip? Debaty o zdanění. Město Praha mělo například na stole studii, podle níž by majitelé nových domů u zastávek pražské MHD měli platit zvláštní daň. Rozhodl jsem se politikům ulehčit situaci. Když neumějí šetřit, tady je hitparáda nejblbějších daní z historie: zdanění vousů (16. století, Anglie), zdanit individuum nesouhlasící s panovníkem (Oliver Cromwell), existovala i daň, že jste cizinec (Kanada takto danila v 19. století Číňany), danila se i sůl, klobouky, okna, komíny, hrací karty, hnůj. Pokud nechcete, aby tohle jednou platilo, navrhuji dát do ústavy, že zdaníme každého, kdo navrhne nové nebo vyšší daně.


Zelený Raoul
Zelený Raoul, mimozemšťan

Víte, co dělá blondýna celý večer ve skříni? Poslouchá kabáty!

 

 

Další oblíbené vtipy najdete ve vánoční dvojčísle Reflexu, které vyšlo 20. prosince.


 

Byli jsme pod dohledem lékaře. Reflex předal Never more 2012 Davidu Rathovi

Reflex


Klíčová slova: rxrxDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,400
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější