nahoru

Scénář a režie: Google. Rok 2012 ve třech minutách

klf13. prosince 2012 • 06:00
Scénář a režie: Google. Rok 2012 ve třech minutách
foto: snímek z videa

Další rok se chýlí ke konci, Google nás, stejně jako v předchozích letech, svým videem vyzval k ohlédnutí. Zatímco jsme si žili naší obyčejnou rutinu, se i letos odehrávaly okamžiky, o kterých se budoucí generace možná dočtou ve školních učebnicích. Ať už jako o velkých úspěších, nebo o světových a lidských tragédiích.

 

Skokem Rakušana Felixe Baumgartnera ze stratosféry jímavé video Googlu začíná i končí. Právě minuty jeho seskoku prožíval celý svět, právě tyhle vteřiny odkryly další lidské možnosti.

 

V létě miliony lidí jásaly i plakaly u olympijských her v Londýně, následně i u paralympiády. Tehdy žily jednotlivé národy fanděním, vlastenectvím a zkrátka sportem jako takovým, na chvíli jakoby neexistovaly války, hladomor ani nemoci – na pár týdnů byl sport tím nejdůležitějším.

 

 

Poměrně čerstvě máme v paměti prezidentský duel Baracka Obamy a Mitta Romneyho i s ním časově propojený hurikán Sandy. Svět v průběhu letoška postupně přišel o osobnosti, jakými byly svérázný spisovatel s několika pseudonymy Gore Vidal (†87), herec a producent Andy Griffith (†86), americký novinář Mike Wallace (†94) nebo zpěvačka Whitney Houstonová (†49)...

 

Zásadní události, populární osobnosti, přirozené emoce... Rok 2012 shrnul Google (stejně jako rok 2010 a 2011) do necelých tří minut: 

 

klf


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku