nahoru

Volili byste Obamu, nebo Romneyho? Američanům zbývá pět týdnů do prezidentských voleb

dona, pev6. října 2012 • 06:00
Volili byste Obamu, nebo Romneyho? Američanům zbývá pět týdnů do prezidentských voleb
foto: Profimedia.cz

Ve středu se miliony amerických občanů posadily k televizi s jediným cílem - zhlédnout první debatu obou kandidátů na prezidenta. V den, kdy současný prezident Barack Obama slavil dvacáté výročí svatby se svou ženou Michelle, musel skousnout porážku v disciplíně, ve níž ve volbách před čtyřmi lety dominoval.

 

V "utkání" o post prezidenta už zbývá jen několik posledních kol. Pět týdnů před volbami se oba kandidáti, současný prezident a demokratický kandidát Barack Obama spolu s republikánem Mittem Romneyem, setkali v první televizní debatě. Náskok o délku, kterou Obama měl před debatou, dost možná Romney dotáhl svým brilantním představením.

 

Po čtyřech letech se znovu dostalo na témata ekonomiky, nových pracovních a pomoci americké střední třídě. Ať už se hovořilo o čemkoli, Romney v debatě působil energičtějším dojmem, jeho protikandidát a současný prezident propadl. Ty tam jsou ty doby před čtyř let, kdy to byl Obama, který drtil svého tehdejšího protivníka McCaine v televizních debatách.

 

Zajímá nás, kterému z kandidátů byste byste u voleb, které se odehrají 6. listopadu, dali svůj symbolický hlas. Přesvědčil by vás spíš bývalý guvernér státu Massachusetts, nebo současný americký prezident?

 

Anketa
Dali byste svůj hlas Mittu Romneymu, nebo Baracku Obamovi?
Mitt Romney
49.7%
481
Barack Obama
50.3%
486

 

Pokud se nemůžete rozhodnout, třeba vám hlasování usnadní následující galerie, která odhaluje, jak moc jsou se oba prezidenti liší - nebo spíš možná, jak moc jsou si podobní. Přece se můžeme na chvíli odpouat od politických programů obou kandidátů a soustředit se jen na první dojem:

 

 

dona, pev


Klíčová slova: rxrx, ditaondrejkovaDiskuse ke článku