nahoru

Když se Kundera a Čapek perou, Jirotka se směje. Češi v Duelech Reflexu

aja 3. září 2012 • 06:00
Duely II
Duely II
• foto: 
Archív

Jak se daří českým autorům v originálních literárních duelech Reflexu?

Na stránce duely.reflex.cz se vám vždy načtou obálky dvou knížek. Kterou z nich byste raději nechali ležet na stole, když se k vám chystají na návštěvu noví známí? To je základy hry, kterou s námi hrajete již pětadvacet dní.

 

Do souboje jste nominovali i 42 českých knih. Kdo ze slavných českých literátů si vede nejlépe? Legendy jako Čapek či Kundera se musí pro zatím sklonit před Zdeňkem Jirotkou a jeho Saturninem. Ten zatím vyhrál přes 70 % svých duelů a je celkově na pátém místě.

 

 

Do první desítky se ještě dostal jeden český zástupce: Karel Čapek a jeho Válka s mloky (úspěšnost 68 %). Ten se pak na přeskáčku střídá s Milanem Kunderou:

13. Nesnesitelná lehkost bytí
17. Povídky z jedné a druhé kapsy
21. Žert
(přerušení Rozmarným létem a knihou Obsluhoval jsem anglického krále),
29. Anglické listy
35. Nesmrtelnost

 

Pokud bychom si přivlastnili Franze Kafku, pak bychom měli dalšího silného literáta s úspěšností nad 50 %, a to díky Proměně, Procesu a Zámku.

 

Z mladších autorů jsou zastoupeni Jáchym Topol (tedy on už oslavil padesátku, ale to odmítáme akceptovat) - Sestra (41 %) a Jaroslav Rudiš (Alois Nebel - 53,5 %; Nebe pod Berlínem - 46,2 %).

 

Pokud to vidíte jinak, zahrajte si duely.reflex.cz také a zahýbejte s pořadím.   

 

Vyzkoušejte si duely.


aja


Klíčová slova: adamjavurek, rxrx, duelyDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.